iSimon używa do swoich iluzji iPada, zamiast kapelusza

Zobacz, jak iluzjonista Simon Pierro używa podczas swoich przedstawień iPada firmy Apple, w taki sam sposób jak magicy używali kiedyś kapelusza.

Simon Pierro „iSimon” - the iPad Magician

Iluzjonista Simon Pierro znany także jako iSimon uprawia tzw. iOS magic, czyli magię związana z tabletem iPad firmy Apple.

Wykorzystuje on różne modele iPada i iPhone’a do prezentowania swoich sztuczek. W niektórych przypadkach ciężko wyjaśnić, w jaki sposób Pierro to robi. Na przykład te, w których różne wyświetlane przedmioty na ekranie są nagle wyciągane są z iPada na oczach widzów!

Umysł sceptyka może podpowiadać, że używa jakiejś specjalnej aplikacji mobilnej na iOS-a lub korzysta z kamery. Niestety niczego takiego nie ma w sklepie App Store, co mogłoby wyjaśnić sztuczki Pierro.

Występy iSomona łączą w sobie tradycyjne iluzje, wykonywane przez mistrzów tego fachu z nowoczesną technologią. Ostatni występ w jego rodzinnych Niemczech, opublikowany w tym tygodniu na YouTube’ie, pokazuje jak Pierro składa hołd magikowi z XX wieku Richardowi Valentineowi Pitchfordowi, którego pseudonim brzmiał Cardini. Użył iPada, by wsunąć słynną białą rękawiczkę, która była atrybutem Cardiniego.

Zobaczcie zresztą sami:

Możesz obejrzeć też inne sztuczki z wykorzystaniem iPada lub iPhone’a autorstwa Simona Pierro na jego oficjalnym kanale na YouTube’ie: youtube.com/user/iOSmagic. Magik publikuje tam nową cyfrową magię w każdy „Magiczny poniedziałek”.

źródło: Simon Pierro cia Cult of Mac