Konkurs dla twórców gier niezależnych w Google Play w Europie

Po ubiegłorocznym sukcesie Gogle ogłosiło dziś drugi doroczny europejski konkurs dla twórców gier niezależnych: Google Play Indie Games Contest.

Google Play Indie Games Contest (Europa 2017)

W konkursie Google Play Indie Games Contest premiowana jest  pasja, kreatywność i innowacyjność. W zamian gigant wesprze w tym, by stworzona przez uczestników gra dotarła do jak największego grona odbiorców.

Jak wziąć udział w europejskiej edycji konkursu Google Play Indie Games Contest?

Do konkursu możecie się zgłosić, jeśli Wasza firma ma siedzibę w jednym z 28 państw na naszej liście (Polska znajduje się w tym gronie), zatrudnia 30 lub mniej pełnoetatowych pracowników i udostępniła nową grę w Sklepie Play po 1 stycznia 2017. Jeśli macie zamiar udostępnić nową grę w najbliższej przyszłości, możecie pokazać nam jej wersję beta. Zasady i warunki możecie sprawdzić tutaj. Zgłoszenia przyjmujemy do 31 grudnia 2017.

Przeczytaj także: 20 finalistów Google Play Indie Games Contest

Google zaprosi maksymalnie 20 finalistów, którzy 13 lutego 2018 zaprezentują swoje gry na otwartym pokazie w londyńskiej Saatchi Gallery. Goście na wydarzeniu i zespół Google Play wyłonią wtedy dziesięciu twórców, którzy będą mieli okazję porozmawiać z jury złożonym z ekspertów w branży. Dopiero wtedy zostaną wybrani najlepsi, w tym ostateczny zwycięzca.

Każdy może zarejestrować swoją obecność podczas finału konkursu w Saatchi Gallery 13 lutego 2018. Podczas wydarzenia będziecie mogli zagrać w doskonałe niezależne gry, a także porozmawiać z deweloperami, ekspertami w branży i zespołem Google Play.

Więcej szczegółów i formularz zgłoszenia do konkursu znajdziecie na tej stronie.

Nagrody dla finalistów i zwycięzców:

  • Wyjazd do Londynu i prezentacja swojej gry w Saatchi Gallery
  • Płatne kampanie digital marketing o wartości nawet do 100 000 euro
  • Kampanie z udziałem influencerów o wartości nawet do 50 000 euro
  • Promocja w Sklepie Play
  • Promocja na kanałach marketingowych Android i Sklepu Play
  • Bilety na konferencję Google I/O 2018 i inne czołowe wydarzenia branżowe
  • Najnowszy sprzęt Google
  • Nagrody specjalne dla najlepszych gier Unity

źródło: Blog Google Polska