Możesz zamówić iPhone’a X, ale poczekasz na niego 5-6 tygodni

Zgodnie z zapowiedziami firma Apple uruchomiła przedsprzedaż nowego modelu iPhone’a X, czas oczekiwania na dostawę to 5-6 tygodni…

iPhone X - powitaj przyszłość

Przedsprzedaż długo oczekiwanego modelu iPhone X wystartowała także w naszym kraju, ale wygląda na to, że zapasy magazynowe są już na wyczerpaniu, bo czas oczekiwania z każdą godziną wzrasta o kolejne tygodnie.

Jeszcze pół godziny temu szacunkowy czas dostawy wynosił 4-5 tygodniu, a teraz już 5-6 tygodni. Być może 3 listopada szczęśliwcy znajdą model iPhone’a X w jakimś sklepie stacjonarnym lub u operatora? Można będzie spróbować szczęścia stojąc przed jakimś App STore’em za granicą… Sytuacja jest taka sama w innych krajach, nie tylko w Polsce.

Zanim uruchomiono przedsprzedaż, rozmaite serwisy podawały, że dostawy nowego iPhone’a X będą mocno ograniczone ze względu na problemy z elementami do modułu kamery TrueDepth.

Wygląda na to, że osoby, które będą chciały mieć nowego iPhone’a będą musiały poczekać kilka tygodni, a może i miesięcy. Według analityka KGI Securities Ming-Chi Kuo Apple nie osiągnie bilansu podaży i popytu na iPhonie X aż do nowego roku.

Czasy dostawy iPhone'a X w Polsce
Czasy dostawy iPhone’a X w Polsce

Apple rozpoczęło przyjmowanie zamówień na iPhone’a X w piątek 27 października ok. godz. 10.00 rano czasu polskiego. Wystarczyło zaledwie kilka minut, żeby czasy dostawy osiągnęły kilka tygodni. Zobaczymy pod koniec dnia jak bardzo się wydłużą?

Szczęśliwcy, którym udało się szybko zamówić iPhone’a X będą mogli cieszyć się nim już w przyszłym tygodniiu.

źródło: Apple