Uber wydaje swoją „prawie idealną” kartę kredytową Visa

Firma Uber wprowadza własną kartę kredytową Visa, z którą podróżujący użytkownicy w USA będą mieli sporo korzyści, ale…

Karta kredytowa Uber (Uber Credit Card)

Nowa karta kredytowa Ubera daje firmie jeszcze jeden punkt dostępu do niezwykle cennych informacji o klientach i jest kolejnym krokiem do pozyskania klientów w handlu online i offline.

Karta płatnicza Ubera zadebiutuje już za tydzień, w czwartek 2 listopada. Firma wyda ją we współpracy z Berclays i dostawcą kart Visa. , we współpracy z Barclays. Zamówienie karty ma być równie proste, jak zamówienie taksówki. Od 2 listopada użytkownicy Ubera będą mogli zamówić kartę przez aplikację do zamawiania przejazdów – wystarczy wypełnić krótki wniosek, który będzie dostępny także online, na stronie internetowej.

Decyzja o przyznaniu karty (zdolności kredytowej) ma być wydawana po kilku minutach, a zaraz po tym karta będzie automatycznie dostępna na potrzeby zakupów w aplikacji Uber i UberEats. Fizyczny plastik natomiast zostanie wysłany pocztą na wskazany adres w ciągu tygodnia.

Przeczytaj także: Karta kredytowa PlayStation, z którą można kupić więcej gier

Karta będzie bezpłatna, a do tego będzie oferować sporo ciekawych benefitów, w tym premię w wysokości 100 dolarów  po wydaniu 500 dolarów na zakupy w ciągu pierwszych 90 dni. Inne korzyści to międzyinnymi  4% zwrotu za rachunki restauracjach, zakupach jedzenia na wynos i barach, 3% zwrotu za zakup biletów lotniczych, noclegów w hotelach i przez Airbnb, 2% cashbacku za zakupy online oraz 1% zwrotu za pozostałe wydatki.

Oto szczegóły korzyści z płacenia kartą kredytową Ubera:

 • bonus rejestracyjny: 100 $ zwrotu po wydaniu 500 $ na zakupy w ciągu pierwszych 90 dni,
 • 4% zwrotu za wydatki w restauracjach, zamówień na wynos i barach, w tym na UberEATS,
 • 3% zwrotu za przeloty, wynajem hoteli i domów,
 • 2% zwrotu za zakupy online, w tym przejazdy Uberem, zakupy online i strumieniowych usługi (wideo i muzyka),
 • 1% zwrotu na wszystkie inne zakupy,
 • do 50 dolarów zwrotu za usługi subskrypcji online po wydaniu kartą 5000 $ w ciągu roku,
 • zaproszenia do ekskluzywnych wydarzeń i ofert w wybranych miastach w USA,
 • ubezpieczenie mobilne do 600 dolarów w przypadku uszkodzenia i kradzieży telefonu, gdy karta jest używana do płacenia miesięcznego rachunku telefonicznego,
 • darmowa ochrona odpowiedzialności za oszustwa na karcie,
 • brak opłaty z tytułu transakcji zagranicznych,
 • brak opłaty rocznej.
Korzyści z płacenia kartą kredytową Ubera
Korzyści z płacenia kartą kredytową Ubera

Integracja z aplikacją Uber wygląda pięknie i jest sprytnym sposobem na przechwytywanie wszystkich cennych danych o zakupach i zachowaniach swoich klientów. Nie dziwią więc atrakcyjne korzyści, które firma ma dawać w zamian.

Szkoda tylko, że Uber miał w przeszłości problemy z zachowaniem prywatności użytkowników, co może być powodem, że niektórzy nie skuszą się nawet na tak atrakcyjne nagrody.

Zdaniem rzeczniczki Barclaysa, karta będzie miała roczną stopę procentową w wysokości 15,99%, 21,74% i 24,74% w oparciu o zdolność kredytową wnioskodawcy… i nie ma górnej granicy w linii kredytowej.

Zobacz, jak będzie można zamówić kartę kredytową Ubera przez aplikację:

Jak Wam się podoba taka karta płatnicza? Założę się, że bardzo wielu użytkowników skorzystałoby z takiej oferty w Polsce, gdyby tylko była u nas dostępna.

źródło: Uber – Introducing the Uber Visa Card via Fortune i TechCrunch