„Most nad Sundem” wróci z 4. sezonem w styczniu 2018 r.

Jeden z moich ulubionych seriali kryminalnych pt. „Most nad Sundem” (oryg. „Bron/Broen”) będzie miał swój finałowy 4. sezon w styczniu 2018 roku.

BRON/BROEN (Most nad Sundem) - 4 sezon w styczniu 2018 r. - Saga Norén

Aktualizacja: Czwarty sezon serialu nadawany będzie od 4 lutego 2018 na polskim kanale AleKino+ o godzinie 20.10, kolejne odcinki w kolejne niedziele o tej samej porze: „Most nad Sundem” sezon 4. od dzisiaj na Ale kino+

Jeśli jeszcze nie widzieliście serialu „Most nad Sundem” (oryginalny tytuł „Bron/Broen” – szwedzkie/duńskie tłumaczenie słowa most, ang. „The Bridge”) – to koniecznie musicie to nadrobić. Jest to jeden z lepszych skandynawskich seriali kryminalnych, jakie pojawiły się w telewizji. Do tej pory mogliśmy śledzić pracę duńsko-szwedzkiej policji z charakterystyczną bohaterką Sagą Norén nie tylko zażywającą snus przez 3 sezony (sic!). W sierpniu tego roku, na facebookowym profilu serialu pojawiło się wideo zapowiadające czwarty i niestety finałowy sezon serii.

Zwiastun opatrzony jest opisem, że niestety każda saga kiedyś się kończy…

Na każdy z dotychczasowych sezonów składało się 5 około dwugodzinnych odcinków, które do samego końca trzymają w napięciu. Mogę Wam tylko zdradzić, że fabuła i konstrukcja zagadki kryminalnej jest niemal doskonale skonstruowana, a wszystko to splata się z losami głównych bohaterów – w szczególności genialnej i ekscentrycznej Sagi, która pomimo swojego geniuszu ma problemy w kontaktach z ludźmi. W rolę głównej bohaterki wcieliła się Sofia Helin, która świetnie odegrała tę postać.

Serial jest niezwykle klimatyczny, momentami mroczny, ale przez prawie dwie godziny jednego odcinka nie będziecie się nudzić i będziecie chcieli więcej! Wielu spodaoba się motyw przewodni i muzyka, która się w nim pojawia – od razu zdradzę, że jest to utwór pod tytułem „Hollow Talk” wykonany przez zespół Choir of Young Believers – teraz bez trudu go znajdziecie na YouTube’ie albo w innej usłudze muzycznej.

Przeczytaj także: Binge Race, czyli serialowy wyścig na Netflixie

Premiera 4. sezonu „Mostu nad Sundem” zaplanowana jest na 1 stycznia 2018 roku i pojawi się wtedy w duńskiej oraz szwedzkiej telewizji. Nie wiemy, kiedy najnowszy sezon pojawi się w Polsce, ale mam nadzieję, że zostanie udostępniony w Netfliksie, albo na kanale Ale kino+, gdzie serial jest często powtarzany.

Zobacz zwiastun czwartego sezonu serialu:

Obecnie w serwisie Netflix dostępne są wszystkie 3 dotychczasowe sezony serialu.