AirDroid dostępny na urządzenia z iOS-em

Aplikacja AirDroid trafiła na urządzenia z system iOS – pozwala ona na łatwe przesyłanie plików między urządzeniami przez Wi-Fi i Bluetooth.

AirDroid na iOS-a

Jedna z najpopularniejszych aplikacji do bezprzewodowego przesyłania plików na Androida – AirDroid – trafiła właśnie na urządzenia z systemem iOS. Dla kogo może być przydatna? Na przykład dla większości właścicieli iPhone’ów, którzy korzystają z komputerów z Windowsem, ale nie tylko.

AirDroid umożliwia przesyłanie plików między urządzeniami w tej samej sieci Wi-Fi, za pośrednictwem sieci komórkowej, a także przez Bluetootha, gdy nie mamy dostępu do internetu. Bardzo istotne jest to, że odbieranie plików na innym urządzeniu nie wymaga instalowania aplikacji (choć istnieje taka możliwość) – można skorzystać z wersji webowej serwisu.

Właściciele iPhone’ów z systemem iOS 11 i komputerów Mac z macOS High Sierra lub nowszym mogą bez problemu korzystać z aplikacji Pliki, aby z łatwością przesyłać pliki między urządzeniami.

Jeśli posiadacie Windowsa, to AirDroid doskonale sprawdzi się do szybkiego przesyłania zdjęć, filmów i innych dokumentów z iPhone’a na komputer bez konieczności synchronizowania urządzenia za pomocą kabla USB i programu iTunes.

AirDroid na iOS (screen) AirDroid na iOS (screen)

Pamiętajcie, że jeśli używacie nowego telefonu iPhone 8 lub 8 Plus (a za chwilę iPhone X), możecie wysyłać zdjęcia w nowym formacie HEIF/HEIC, których urządzenia z Androidem nie mogą odczytać. Jeśli chcesz wysłać kompatybilny plik, musisz przejść do Ustawień Aparatu i zmienić format multimediów na najbardziej zgodny.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: Formaty HEIF i HEVC zamiast JPG i MOV pod iOS-em 11

Aplikację AirDroid możesz pobrać za darmo na Androida i iOS-a, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Blog AirDroid