Czy Apple Pay pojawi się w tym roku w Polsce?

W sieci pojawiły się dzisiaj plotki na temat startu usługi płatności mobilnych Apple Pay w kilku europejskich krajach w tym w Polsce. Apple zaktualizowało także strony pomocy w języku polskim.

Apple Pay w Polsce

Kilka serwisów technologicznych, w tym MacRumors i One More Thing donoszą, że w przyszłym tygodniu (lub na przełomie listopada i grudnia) usługa płatności mobilnych Apple Pay wystartuje między innymi w Polsce, Szwecji, Finlandii, Danii i Holandii.

Pojawiają się także sugestie, że usługa testowana jest w PKO Banku Polskim oraz w holenderskim ING, na dowód czego zamieszczono także screena z kartą PKO dodaną do płatności mobilnych na iPhone’ie.

Nie wiemy ile jest prawdy w tej informacji, ale w każdej plotce jest ziarno prawdy. Tydzień temu firma Apple zaktualizowała także strony dotyczące konfigurowania usługi w języku polskim, więc całkiem możliwe, że Apple Pay zbliża się do nas wielkimi krokami.

Polskie strony pomocy dotyczące usługi Apple Pay (zaktualizowane 10 października 2017 r.):

Dodawanie karty do usługi Apple Pay na iPhone'ie (polska instrukcja)
Dodawanie karty do usługi Apple Pay na iPhone’ie (polska instrukcja)

Według niektórych doniesień, płatności mobilne za pomocą iPhone’a miałyby pojawić się 2 listopada, czyli dzień przed wejściem do sprzedaży iPhone’a X. Nie ma jednak żadnych dowodów na to, że ta data jest prawdziwa.

Płatności Apple Pay (za pomoca iPhone'a i Apple Watcha ) w sklepach - polska instrukcja
Płatności Apple Pay (za pomoca iPhone’a i Apple Watcha ) w sklepach

To, że Polska jest gotowa na uruchomienie płatności za pomocą Apple Pay wiadomo już co najmniej od roku. Polacy bardzo lubią wszelkiego rodzaju nowinki technologiczne, szczególnie te związane z płatnościami mobilnymi. Dowodem jest ciesząca się dużą popularnością usługa Android Pay, która w przyszłym miesiącu będzie obecna już okrągły rok na polskim rynku.

źródło: MacRumors – Apple Pay May Launch in the Netherlands and Poland Later This Year via One More Thing