iOS 11.0.3 dostępny do pobrania w trybie OTA

Aktualizacja systemu operacyjnego iOS 11.0.3 jest dostępna do pobrania i naprawia problemy związane z iPhone’ami 7, 7 Plus i 6s.

iOS 11.0.3 update OTA

Firma Apple wydała trzecią aktualizację swojego mobilnego systemu operacyjnego iOS 11.0.3, która zawiera głównie poprawki związane z działaniem iPhone’ów 7 i 7 Plus oraz nieoryginalnymi wyświetlaczami w iPhone’ach 6s.

Nie jest jasne, jaka była główna przyczyna problemu związanego z iPhone’ami 7, ani też, jak powszechnie on występował. Podobnie rzecz ma się z iPhone’ami 6s, które były serwisowane w nieautoryzowanych punktach.

Poniżej przedstawiam oficjalny opis, który dołączony został do uaktualnienia.

System iOS 11.0.3 zawiera poprawki błędów dotyczące iPhone’a i iPada. To uaktualnienie:

  • usuwa problem z działaniem odpowiedzi dźwiękowych i haptycznych na niektórych iPhone’ach 7 i 7 Plus,
  • rozwiązuje problem z brakiem reakcji na dotyk ekranów niektórych iPhone’ów 6s, które były serwisowane z użyciem części innych niż oryginalne części Apple.
  • Uwaga: Nieoryginalne ekrany mogą pogarszać jakość obrazu i mogą nie działać prawidłowo. Naprawy ekranu w punktach certyfikowanych przez Apple są wykonywane przez specjalistów z użyciem oryginalnych części Apple. Zobacz support.apple.com/pl-pl, aby uzyskać więcej informacji.

Firma Apple dodała do tej aktualizacji po raz pierwszy notatkę, dotyczącą nieoryginalnych ekranów. Ma to także przypominać użytkownikom, aby dokonywali napraw wyłącznie w autoryzowanych serwisach Apple’a, które używają oryginalnych części wymiennych.

Uaktualnienie systemu iOS 11.0.3 waży około 279 MB i można pobrać je z  poziomu urządzenia  w trybie OTA.

W przygotowaniu jest też nowa wersja systemu iOS 11.1, która oprócz poprawek wprowadzi kilka nowych funkcji. W poniedziałek Apple wydało już drugą betę tej wersji.

źródło: Apple