„The Umbrella Academy” na Netflixie w 2018 roku

W 2018 roku Netflix zaprezentuje swoim użytkownikom na całym świecie 10-odcinkowy serial pt. „The Umbrella Academy”.

The Umbrella Academy (Netflix, 2018)

Serial aktorski „The Umbrella Academy” to opowieść o osamotnionych członkach pewnej dysfunkcyjnej rodziny superbohaterów (The Umbrella Academy), którą tworzą Monocle, Spaceboy, Kraken, Rumor, Séance, Number Five, Horror i White Violin. Razem próbują oni rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci ich ojca, jednocześnie borykając się z trudnościami wynikającymi z różnic charakterów oraz odmiennych zdolności.

Serial jest oparty na wyróżnionej nagrodą Eisnera serii popularnych komiksów i powieści graficznych stworzonej i napisanej przez Gerarda Waya (frontmana zespołu My Chemical Romance), zilustrowanej przez Gabriela Bá i wydawanej przez Dark Horse Comics. Ze względu na nietradycyjne i oryginalne podejście do gatunku zdobyła ona uznanie zarówno wśród fanów, jak i krytyków.

Bardzo się cieszę, że serial «The Umbrella Academy» będzie dostępny właśnie w serwisie Netflix. Nigdzie indziej wizja, którą razem z Gabrielem Bá starałem się przenieść na papier podczas pracy nad komiksem, nie mogłaby się urzeczywistnić w pełniejszy sposób. Nie mogę się doczekać aż stworzony przez nas świat znajdzie odzwierciedlenie na ekranie — mówi Gerard Way.

– „The Umbrella Academy” to nadzwyczajna, zapadająca w pamięć i prawdziwie artystyczna opowieść. Nie ma w niej bowiem superbohaterów w tradycyjnym tego słowa znaczeniu. W naszym serialu uwypuklimy ten wyjątkowy rys powieści graficznych, które są ponure, a przy tym humorystyczne, opowiadające o rzeczach nie z tego świata, a jednak ugruntowane w rzeczywistości. Z niecierpliwością czekamy na przeniesienie całego tego uniwersum na ekran i przedstawienie zaludniających go niezwykłych postaci użytkownikom serwisu Netflix na całym świecie— dodaje Cindy Holland, wiceprezes ds. treści oryginalnych w firmie Netflix.

Zobacz także: Netflix zrobi pierwszy serial oryginalny w języku polskim

Produkcja tego wspaniałego serialu dla serwisu Netflix będzie cudownym wyzwaniem. Wszyscy realizatorzy w UCP podchodzą do tego zadania z ogromną pasją i nie mogą się doczekać aż efekty ich pracy ujrzą światło dzienne — mówi Jeff Wachtel, dyrektor ds. treści w jednostce NBCUniversal Cable Entertainment i prezes wytwórni Universal Cable Productions.

Za produkcję „The Umbrella Academy” odpowiadać będzie wytwórnia Universal Cable Productions. Producentem wykonawczym i showrunnerem będzie Steve Blackman („Fargo”, „Altered Carbon”), a dodatkowymi producentami wykonawczymi — Bluegrass Television i Mike Richardson oraz Keith Goldberg z wytwórni Dark Horse Entertainment. Z kolei współproducentem wykonawczym będzie sam Gerard Way. Oparty na podstawie cyklu komiksów scenariusz odcinka pilotażowego napisał Jeremy Slater („Egzorcysta”).

źródło: Netflix Media Center