Netflix zrobi pierwszy serial oryginalny w języku polskim

Netflix zapowiedział powstanie pierwszego serialu oryginalnego political fiction w języku polskim – serię wyreżyserują Holland i Adamik.

Netflix - serial oryginalny w języku polskim (reżyseria Agnieszka Holland)

W środę 13 września 2017 roku Netflix oglosił powstanie pierwszego serialu oryginalnego w języku polskim. Wiodąca na świecie sieć rozrywkowa, kontynuuje swoje inwestycje w europejskie produkcje, zapowiadając pierwsze oryginalne serie w języku polskim.

Nominowana do Oscara Agnieszka Holland i Kasia Adamik będą odpowiedzialne za reżyserię ośmiu odcinków serii pierwszego sezonu. Serial będzie kręcony w różnych miastach i regionach Polski. Premiera planowana jest na 2018 rok – wtedy też serial pojawi się na platformie dla wszystkich użytkowników na świecie z napisami w lokalnych językach.

Zobacz także: „Osmosis” – nowy francuski serial sci-fi od Netflixa

Nie znamy jeszcze tytułu, ale wiadomo, że serial będzie z gatunku political fiction i będzie osadzony w polskich realiach. Mozna spodziewać się także polskiej obsady. Nieprzypadkowy jest też wybór reżysera, Agnieszka Holland nakręciła bowiem juz 2 odcinki 3. sezonu (10 i 11) serialu House of Cards.

Zobacz serię 3 filmów wideo, w których Agnieszka Holland zdradza trochę na temat nowego serialu Netflixa:

źródło: Netflix Media Center – Netflix announced its first original series in Polish language – Academy Award®-Nominee Agnieszka Holland to Direct