Nowe Emoji pojawią się w aktualizacji iOS 11.1

Firma Apple poinformowała, że ​​​​w nadchodzącej aktualizacji systemu iOS 11.1 zostaną dodane całkowicie nowe ikony Emoji.

iOS 11.1 Emoji

Apple pokazała również przykłady niektórych nowych Emoji, które pojawią się w systemie iOS 11.1 – wszystkie pochodzą z Unicode 10. Niektóre z nowych ikon przedstawiają szaloną twarz, ciasto, precla, t-rexa, wampira, wybuchającą głowę, wymiotującą twarz, gest milości, mózg, szalik, zebrę, żyrafę, ciasto, jeża i wiele innych.

Setki nowych Emoji, to coś więcej niż tylko emocjonalne buźki, znajdą się rozróżnienia płci dla emocji, różne ubiory, żywność, zwierzęta, mityczne stworzenia i inne.

Pomimo, że pojawi się 56 nowych Emoji, to wśród nich występują modyfikatory płci, skóry, dając łącznie ponad 200 nowych ikon.

Przeczytaj także: Emoji osób z rudymi włosami

Unicode 10 został wydany po raz pierwszy w czerwcu 2017 r., ale do aktualizacji systemu iOS 11.1 Apple potrzebowało trochę czasu, aby dostosować nowe ikony do stylu obowiązującego pod systemie iOS (Apple Emoji).

iOS 11.1 Emoji

Pierwsza beta systemu iOS 11.1 została wydana programistom w zeszłym tygodniu – w tej wersji nie pojawiły się nowe Emoji, ale Apple twierdzi, że zostaną dodane w kolejnych betach zarówno dla programistów jak i publicznych testerów.

Nie wiemy jeszcze, kiedy dokładnie finalna wersja systemu iOS 11.1 zostanie udostępniona publicznie, ale można spodziewać się, że nastąpi to po tym jak iPhone X trafi do sprzedaży.

źródło: MacRumors