Jak dodać ankietę w relacjach na Instagramie?

Instagram dodał nowa funkcję umożliwiającą dodać własną ankietę w Insta Stories (Relacjach) – zobacz, jak ją dodać na zdjęciu lub wideo?

Ankieta w naklejkach na Instagramie w Relacjach (InstaStories)

Jeżeli jesteś aktywnym użytkownikiem serwisu społecznościowego Instagram, to z pewnością ta funkcja Cie zainteresuje. Teraz, udostępniając relację na Instagramie – zdjęcie lub wideo, możesz zadać pytanie w formie graficznej ankiety z wykorzystaniem naklejek.

Nowa funkcja pozwala poznać opinię obserwujących bezpośrednio w relacjach. W ankiecie do wyboru są dwie odpowiedzi, albo TAK i NIE (ustawione domyślnie) albo wymyślone przez siebie.

Jeśli chcesz poznać opinię obserwatorów na konkretny temat, zamieść ankietę w kolejnej Relacji (Insta Stories – dostępne po kliknięciu w zdjęcie profilowe).

Przeczytaj także: Popularność aplikacji Instagram w Polsce (8/2017)

Oto jak dodać ankietę w Relacjach na Instagramie:

  1. Po zrobieniu zdjęcia lub filmu wideo, wybierz naklejki i wybierz tę z napisem „ANKIETA”.
  2. Umieść ją w dowolnym miejscu na ekranie – możesz zmieniać jej położenie rozmiar i kąt nachylenia.
  3. Wpisz pytanie, które chcesz zadać i na które można odpowiedzieć TAK lub NIE. Możesz także zmienić domyślne odpowiedzi na własne – wystarczy w nie tapnąć, aby wyedytować.
  4. Przejdź dalej, żeby opublikować Relację z ankietą.
  5. Po wybraniu Relacji (stukając w zdjęcie profilowe) będziesz widział jak zagłosowali Twoi znajomi.
Przykładowa ankieta w Instagram Stories (Relacjach)
Przykładowa ankieta w Instagram Stories (Relacjach)

Wyniki głosowania pojawiają się w dolnej części Relacji i są aktualizowane na żywo, gdy tylko ktoś odda swój głos w ankiecie. Zobaczysz także kto i jak zagłosował.Wyniki znikają po 24 godzinach wraz z udostępnioną relacją.

Wraz z ankietami pojawiają się dwa nowe elementy. Znajduje się nowy wybieracz kolorów i narzędzie do wyrównywania tekstu i naklejek. Narzędzie do wyrównywania działa teraz tak samo, jak w przypadku funkcji tylko na iOS.

źródło: Instagram – Introducing Polls in Instagram Stories