iOS 11.0.2 z poprawkami dla iPhone’a i iPada

Firma Apple wydała uaktualnienie systemu iOS 11.0.2 m.in. z poprawkami dotyczącymi problemów z iPhonem 8, zdjęciami i wiadomościami e-mail.

iOS 11.0.2 w trybie OTA

Firma Apple wydała drugą oficjalną aktualizację iOS 11.0.2 swojego nowego systemu operacyjnego iOS 11. Poprawka iOS 11.0.2 pojawiła się tydzień po wydaniu przez firmę Apple wersji systemu iOS 11.0.1, a dwa tygodnie od wydania publicznej wersji mobilnego systemu operacyjnego iOS 11.

Uaktualnienie iOS 11.0.2 można pobrać w trybie OTA (over the air) na wszystkich kwalifikujących się urządzeniach z systemem iOS, przechodząc do Ustawienia → Ogólne →  Uaktualnienia → Pobierz i zainstaluj.

Dzisiejsza aktualizacja naprawia błędy, które zostały wykryte po wydaniu iOS-a 11. Zgodnie z informacją Apple’a dotyczącą tej wersji, rozwiązuje ona problem, który powodował, że użytkownicy telefonu iPhone 8 i iPhone 8 Plus słyszeli trzaski lub statyczny hałas w słuchawce podczas połączeń telefonicznych i FaceTime.

Błąd ten był opisywany przez niewielką grupę użytkowników iPhone’a 8 jako „bardzo denerwujący” i został po raz pierwszy odkryty wkrótce po wydaniu systemu iOS 11. Pod koniec września Apple poinformowało, że pracuje nad poprawką, która zostanie wydana w przyszłej aktualizacji. Dla użytkowników, którzy borykali się z tym problemem, jedynym sposobem pozbycia się defektu jest zainstalowanie aktualizacji, jeśli reset ustawień sieciowych i urządzenia wcześniej nie pomogły. Po zainstalowaniu wersji iOS 11.0.2 właściciele nowych iPhone’ów powinni móc już rozmawiać bez przeszkadzających trzasków.

Pełna lista zmian w nowej wersji systemu iOS 11.0.2

System iOS 11.0.2 zawiera poprawki błędów i udoskonalenia dotyczące iPhone’a i iPada. To uaktualnienie:

  • usuwa problem, który w przypadku niewielkiej liczby iPhone’ów 8 i iPhone’ów 8 Plus mógł podczas rozmów powodować zakłócenia w postaci „trzasków”;
  • rozwiązuje problem, który mógł powodować ukrywanie niektórych zdjęć;
  • usuwa problem, który uniemożliwiał otwieranie załączników w wiadomościach email zaszyfrowanych w standardzie S/MIME.

Informacje na temat zawartości uaktualnień oprogramowania Apple związanej z zabezpieczeniami można znaleźć na stronie pomocy Apple’a: Uaktualnienia zabezpieczeń firmy Apple.

iOS 11 jest ważną aktualizacją systemu operacyjnego iOS, wprowadzający przeprojektowany ekran blokady ekranu, nowe dostosowywane Centrum sterowania, bardziej naturalny głos Siri, przebudowany sklep z aplikacjami mobilnymi App Store, nowe kodeki HEVC i HEIF poprawiające wydajność zdjęć i wideo oraz całkowicie odnowiony interfejs dla iPada.

źródło: Apple