Sky Force Reloaded to uzależniająca kosmiczna strzelanka

Gra Sky Force Reloaded to dobrze przemyślana strzelanka, która wciągnie na długie godziny a do tego na każdym urządzeniu i w trybie dwuosobowym.

Gra Sky Force Reloaded (Infinite Dreams Inc.)

Jeszcze niedawno brakowało dobrych gier na Apple TV 4 generacji, ale na początku lipca pojawiła się pozycja, która obok „Asphalt 8: Airborne” lub „Alto’s Adventure” pozwoli oderwać się od Playstation lub innej konsoli. Mowa oczywiście o grze „Sky Force Reloaded” od Infinite Dreams Inc., która z pewnością znana jest graczom na PC-tach i urządzeniach mobilnych.

Przyznam, że wcześniej nie grałem w Sky Force na swoim smartfonie ani tablecie i odkryłem ją całkiem przypadkowo przeglądając nowości na tvOS-a. Zainstalowałem grę, aby sprawdzić ten tytuł i od trzech dni nie mogę się oderwać. Szczególnie polecam grę w dwie osoby – kooperacja jest wręcz niezbędna. Dodatkowo gra w dwie osoby dostarcza jeszcze więcej emocji! Aby grać w dwie osoby trzeba mieć pilota Siri Remote, dodatkowy kontroler, albo zainstalowaną aplikację Pilot na iPhone’ie.

Celem gry jest sterowanie małym samolotem i strzelanie do czołgów, samolotów, statków i różnego rodzaju działek, które strzelają do Ciebie. Dodatkowo należy zbierać gwiazdki i ratować napotkanych na trasie zestrzelonych pilotów. W każdym poziomie mamy do zdobycia aż 9 medali. Mogą być przyznawane za zabicie 100% lub 70% wrogów, uratowanie wszystkich rozbitków, zebranie 100% lub 70% gwiazdek i przejście całej planszy bez utraty życia.

Przeczytaj także: Nowy pilot Apple TV Remote na iPhone’a

Za zebrane gwiazdki można ulepszyć statki, aktualizując działka, broń główną rakiety czy pancerz. Twórcy nie zapomnieli o broniach specjalnych oraz bonusach, które pojawiają się po zebraniu dodatkowych kart, czy po osiągnięciu punktów prestiżu. Pojawiający się technicy znacznie ułatwiają przejście czyhających na końcu niektórych poziomów bosów. Oprócz Klasycznego statku, z którym zaczynamy mamy szansę zebrać po drodze moduły, z których składamy kolejne statki (Szybki Lopez, Pancernik, Szturmowiec itd.). W zależności od planszy możemy wybrać odpowiedni statek kosmiczny.

Sky Force Reloaded (iOS screen) Sky Force Reloaded (iOS screen)

Reloaded to pod wieloma względami dalej ta sama świetna gra – niejako jej kolejne poziomy. Dalej sterujemy niewielkim samolotem, którego zadaniem jest niszczenie czołgów, dział, samolotów i okrętów przeciwnika oraz ratowanie zestrzelonych pilotów.

Zabawy i sposobów przejścia każdego poziomu jest sporo, więc zapewniam Was, że gra bardzo długo się nie znudzi, a kolejne poziomy zmuszają wręcz do intensywnej rozgrywki.

Poniżej możecie obejrzeć fragment rozgrywki z Apple Tv, gdzie na dużym ekranie gra prezentuje się jeszcze lepiej! Niemniej trzeba spróbować samemu rozegrać kilka rundek, aby przekonać się na czym polega cała frajda :)

Gra Sky Force Reloaded jest dostępna za darmo na urządzenia z systemami iOS, Android oraz na Apple TV.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play