Gra mobilna Pokémon GO ma już roczek

Trudno uwierzyć, że gra Pokémon GO z rozszerzoną rzeczywistością, na punkcie której oszalał cały świat, pojawiła się rok temu!

Obchody rocznicy gry Pokemon GO

Jeszcze zanim gra Pokémon GO miała swoją premierę juz cieszyła się ogromną popularnością na całym świecie. Dzisiaj mija dokłądnie rok od kiedy gra została udostępniona na urządzenia z systemami iOS i Android.

Od tego czasu miliony trenerów na całym świecie znalazło ponad 125 miliardów pokemonów rozsianych w najróżniejszych zakątkach naszego globu. Pokemony można było szukać nad jeziorem, pod blokiem na osiedlu, a nawet na pustyni. Ale twórcy zapowiadają, że to nie koniec atrakcji i gra jest cały czas udoskonalana.

Zaledwie kilka tygodni temu rozpoczęto wielkie obchody rocznicowe zapowiadając serię wydarzeń specjalnych. Miliony graczy wyszło na zewnątrz, aby zmierzyć się z przeciwnikami w odnowionych Gymach i po raz pierwszy wzięło udział w Raid Battles. Impreza trwa nadal i firmowana jest specjalnym Pikachu w kapeluszu.

Od 6 lipca o godz. 13:00 PDT do 24 lipca o godzinie 13:00 PDT Pikachu odkryte na wolności będą nosiły słynny szmaragd Ash z serii animowanych Pokémonów. Upewnij się, że nie przegapisz okazji, aby go złapać!

Przeczytaj także: Pokemon Go z nowymi Gymami, funkcjami walk i raidami

Pikachu Ash - Pokemon GO

W sierpniu i we wrześniu odbędą się specjalne pokemonowe wydarzenia także w Europie!

źródło: Pokemon Live – Happy Birthday, Pokémon GO!