Wielkie świętowanie rocznicy Pokémon Go na całym świecie

Imprezy rocznicowe Pokémon Go Fest, z okazji wprowadzenia gry, odbędą się w realu na całym świecie – skorzystają Ci, którzy  jeszcze grają.

Pokemon Go Fest 2017

Gra mobilna Pokémon Go będzie obchodzić okrągłą rocznicę, i dlatego z tej okazji Niantic planuje zorganizowanie wielkiej imprezy. Wydarzenia są zaplanowane na całym świecie, ale największe Pokémon Go Fest, odbędzie się w Chicago 22 lipca 2017 roku. Nie podano zbyt wielu szczegółów na ten temat oprócz tego, że zlokalizowane zostanie w miejskim Grant Park.

Fani gry ze Stanów Zjednoczonych, którzy nie mogą dojechać wtedy do Chicago, Niantic zorganizuje w całym kraju wiele powiązanych wydarzeń. Od czerwca do września odbędą się kolejne imprezy Pokémon Go w Europie. Niantic ogłosiło także wydarzenie o nazwie Solstice Event, które odbędzie się w dniach od 13 czerwca do 20 czerwca. Oznacza to, że gracz znajdą wiele premii oraz zwiększona będzie częstotliwość występowania niektórych Pokémonów.

Niantic i Pokémon Company organizowały już wiele specjalnych wydarzeń w przeszłości. Mówi się, że nie ma też sensu oczekiwać, że z okazji jubileuszu zostaną wprowadzone jakieś większe zmiany w samej aplikacji.

Przeczytaj także: Pokémon GO długo wyczekiwana gra mobilna od Nintendo

Gra Pokémon Go została pobrana ponad 750 milionów razy, podczas gdy z gry korzysta obecnie około 65 milionów użytkowników na całym świecie.

Bilety na Pokémon Go Fest trafią do sprzedaży 19 czerwca o godzinie 10:00 czasu pacyficznego.

źródło: Nienatic – Celebrating the First Anniversary of Pokémon GO!