Pokemon Go z nowymi Gymami, funkcjami walk i raidami

W grze Pokemon Go szykują się spore zmiany (m.in. nowe Poke Gymy, nowe funkcje walk i raidy), które zostaną wprowadzone stopniowo w ciągu najbliższych tygodni.

Pokemon Go - Raids

Niantic Labs opublikowało dzisiaj informację na temat sporej aktualizacji i zmian, które czekają wielbicieli gry mobilnej z rozszerzoną rzeczywistością Pokemon Go. Po długiej stagnacji i braku większych rewolucji w ostatnim czasie, programiści gry ujawnili, że największa aktualizacja gry Pokemon Go jest już prawie gotowa, co oznacza, że już niebawem pojawi się nowa wersja na urządzenia z systemami iOS i Android.

Wygląda na to, że nadszedł czas wyeliminowania największych bolączek graczy i poprawić doświadczenia użytkowników. Zapowiedziano zlikwidowanie systemu podbijania prestiżu i na jednej arenie będzie mogło znajdować się teraz 6 pokemonów, w porównaniu z obecnymi 3 miejscami z możliwością zwiększenia do 10.

Nowe areny mają bardziej odróżniać się od siebie, ale w jenym Poke Gymie będzie można umieszczać tylko jeden rodzaj wybranego gatunku Pokemonów.

Przeczytaj także: Wielkie świętowanie rocznicy Pokémon Go na całym świecie

Dodatkowo Poke Gymy będą opierać się na nowym systemie motywacyjnym zamiast dotychczasowym prestiżu areny. Pokemon przypisany do ochrony danego Gyma będzie tracił punkty motywacyjne wraz z upływem czasu, dlatego łatwiej będzie go pokonać, gdy motywacja znacznie osłabnie. Aby utrzymać pokemona na wysokim poziomie, trenerzy będą zachęcani są do ciągłego odwiedzania i zasilania stworków jagodami (Berries).

Pokemon Go nowe Poke Gymy

Trenerzy będą też mogli otrzymać indywidualne odznaki (Gym Badges) podczas wizyty i interakcji z wieloma arenami na całym świecie. Te odznaki będą mogły być przeglądane w dowolnym momencie i zasadniczo będą działać jedynie jako przypomnienie, że trener przebywał w określonej lokalizacji. Nie będą wiązały się z nimi żadne dodatkowe profity.

Niantic wprowadza również nową funkcję Raid Battle, która jest połączeniem rozgrywek pozwalającym osobom współpracować z innymi trenerami, aby pokonać szczególnie trudnego lub silnego Bossa w danym Gymie.. Pokonanie tBossa spowoduje również, że otrzymacie mnóstwo nowych nagród i przedmiotów przyznawanych trenerom.

Pokemon Go Raids

Tyle dobrych wiadomości. Zła wiadomość jest taka, że ​​dopóki nie pojawią się nowe funkcje, wszystkie Gymy zostaną wyłączone w wirtualnym świecie Pokemon Go. Gdy nowa funkcja zostanie udostępniona wszędzie Gymy z nowymi funkcjami zostaną przywrócone. Wyłączenie ma nastąpić dzisiaj o 21.00 czasu polskiego i ciężko powiedzieć jak długo to potrwa?

źródło: Pokemon Go Live – Raid Battles and New Gym Features are Coming!