Już można dołączać linki do snapów na Snapchacie

W ostatniej aktualizacji Snapchata dodano możliwość wysyłania linków do znajomych, tworzenie własnych geofiltrów oraz kilka przydatnych narzędzi.

Aktualizacja Snapchata - tła, geofiltry i linki w snapach

Najnowsza aktualizacja aplikacji mobilnej Snapchat na urządzenia z systemami iOS i Android przynosi wiele nowych funkcji w tym możliwość dodania linku do witryny internetowej. Teraz Twoi znajomi mogą zobaczyć taką stronę bezpośrednio w przeglądarce aplikacji.

Po dzisiejszej aktualizacji użytkownicy mogą po prostu wybrać małą ikonkę spinacza znajdującego się w pionowym menu narzędzi i wpisać link do strony, którą chcą dodać do snapa  Podobnie jak na Instagramie, gdy jesteś wydawcą lub masz zweryfikowane konto. Aby aktywować funkcję należy przejść do Ustawienia → [Dodatkowe usługi] Zarządzaj  → Uprawnienia →  Schowek [Stuknij aby aktywować]. Próbowałem to przetestować, ale niestety u mnie nie działa…

Inne nowości w tej aktualizacji obejmują między innymi możliwość zmiany tła, filtry głosowe i geofiltry na żądanie. Tła pozwalają wyciąć wybrany obszar ze snapa i umieścić w nim kolorowy wzór – wystarczy użyć ikony nożyczek.

Filtry głosowe, wcześniej były dostępne tylko w zdefiniowanych z góry filtrów AR dodanych przez Snapchata. Teraz użytkownicy mogą tworzyć własne geofiltry, ale trzeba za to zapłacić od 5,99 dolara. Funkcja dostępna jest w sekcji , pozwalają użytkownikom na remiks ich głosów po nagraniu zatrzasku, przy użyciu różnych filtrów głosowych. Użytkownicy mogą teraz tworzyć własne geofiltry – cena zaczyna się od 5,99 dolarów i dostępne są w sekcji On-Demand Geofilters” w Ustawieniach – być może dostępność geofiltrów uzależnione jest od lokalizacji, bo u siebie też nie mam tej opcji – dajcie znać w komentarzu, jeśli macie!

Przeczytaj także: Snap Map – czyli udostępnianie lokalizacji na Snapchacie

Większość nowych funkcji dostępnych jest obecnie tylko w aplikacji Snapchat, ale kwestią czasu jest zanim Instagram je skopiuje i zaimplementuje we własnej appce – obie platformy często podbierają sobie popularne rozwiązania.

źródło The Verge via Snapchat