Jak samodzielnie wymienić kartę SIM w Orange i nju?

Tylko w Orange i nju mobile można samodzielnie wymienić kartę SIM – zobacz praktyczny poradnik, jak można to łatwo zrobić w 15 minut.

Jak samodzielnie wymienić kartę SIM w Orange i nju mobile?

Nie często wymieniamy karty SIM w swoich smartfonach, ale jeśli już musimy to zrobić, na przykład gdy przestanie działać, to warto wiedzieć, że można to zrobić samemu – bez konieczności wizyty w salonie operatora.

Na razie jednak usługa samodzielnej wymiany SIM-a dostępna jest tylko w sieci Orange i nju mobile. Z tego co wiemy jest to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce i chyba na świecie.

Jak samodzielnie wymienić kartę SIM w 15 minut?

Kartę SIM w nju i Orange można od teraz wymienić zupełnie samodzielnie, z dowolnego miejsca 24 godziny, 7 dni w tygodniu przez okrągły rok. Wystarczy, że w najbliższym kiosku, stacji benzynowej czy znanej sieci sklepów z zielonym płazem w logo, drogą zakupu zdobędziecie starter Orange na Kartę o wartości do 15 zł albo nju mobile na kartę o wartości 4 lub 5 zł.

Następnie z używanej dotychczas karty SIM wysyłacie SMS-a w treści wpisując jej kod PUK:

  • na numer 80511 (w przypadku Orange),
  • lub 80512 dla nju mobile.

Po weryfikacji dostajecie SMS-a z potwierdzeniem oraz prośbą o przesłanie danych nowej karty (tej którą przed chwilą kupiliście) – jej numer lub numer telefonu oraz kod PUK. Całość trwa około 15 minut.

Wymianę będzie można zrealizować wkrótce także za pośrednictwem serwisu Mój Orange (w wersji beta) i procedura będzie wyglądała nieco inaczej.

Ile kosztuje samodzielna wymiana karty SIM?

Całkowity koszt wymiany to 15 zł. Płacicie za nią w części ceną nowego startera, a różnica między nią a owymi 15 zł zostanie doliczona do Waszego rachunku (dla klientów abonamentowych) lub ściągnięta z Waszego konta głównego (dla prepaid).

Samodzielnie można wymienić tylko karty aktywne. Jeżeli gdzieś zgubiliście kartę lub telefon z kartą, to ta metoda niestety nie zadziała. Ważne jest także to, jakich kart można użyć do wymiany. Po pierwsze nie mogą one zostać zarejestrowane, po drugie zakupionych przed 2 lutego i zablokowanych, a także starterów, które utraciły ważność. No i musza to być startery o wartości 15 zł.

Zobacz wideo na ten temat, przygotowane przez ekspertów z Orange:

źródło: biuro prasowe Orange