Zrób własne geofiltry na Snapchacie

Snapchat uruchomił nową płatną usługę On-Demand Geofilters, umożliwiająca tworzenie własnych geofiltrów i używania ich podczas wysyłania snapów.

Usługa On-Demand Geofilters na Snapchacie

Od teraz, dzięki płatnej usłudze On-Demand Geofilters od Snapchata, możesz wysyłać do swoich znajomych snapy z własnym unikalnym filtrem (motywem), a dodatkowo możesz udostępnić swój filtr na wybranym obszarze!

Ludzie chcą się wyróżnić, także na Snapchacie, dlatego serwis wprowadza płatną usługę, która pozwoli być oryginalnym, a przy okazji bardziej zmonetyzuje swoją popularną usługę społecznościową. Jeśli znudziły Ci się już defaultowe animowane filtry, z których korzystają już wszyscy, to ta opcja jest dla Ciebie. Z tej usługi moga spokojnie skorzystać lokalne firmy, które działają na określonych obszarach – to doskonały sposób na promocję wśród młodych ludzi – ale uwaga – trzeba zaskoczyć oryginalnością!

Usługa nazywa się On-Demand Geofilters (czyli po polsku geofiltry na żądanie) i pozwala tworzyć osobom i lokalnym firmom własne tymczasowe filtry, które będą dostępne w aplikacji Snapchat w wyznaczonym obszarze, który definiujemy podczas jego tworzenia! Nowa funkcja będzie kosztować 5 dolarów (ok. 20 zł) za utworzenie jednego filtru.

Pięć dolców, za utworzenie osobistego geofiltru dostępnego na przykład tylko na obszarze swojej szkoły lub osiedla, a nawet dzielnicy to trochę dużo. Jest to kolejny sposób na zarabianie przez serwis społecznościowy. Można się tu spodziewać sporo kreatywnych rozwiązań, o których z pewnością jeszcze usłyszymy – zarówno w wykorzystaniu prywatnym jak i komercyjnym.

Nowa funkcja On-Demand Geofilters dołącza do już istniejącego systemu niestandardowych geofiltrów, które dostępne sa na większych obszarach i na terenach miast.

Jak stworzyć własny geofiltr w aplikacji Snapchat?

Wejdź na specjalną stronę: snapchat.com/on-demand

Aby utworzyć geofiltr na żądanie, najpierw trzeba utworzyć przejrzysty obrazek w formacie PNG w odpowiednich wymiarach i z odpowiednim motywem. Następnie należy go przesłać do Snapchata, zaznaczyć obszar na mapie, na którym ma być dostępny, i po dokonaniu wpłaty kartą kredytową zgoda jest udzielana w ciągu 1 dnia roboczego.

Jak zrobić własny geofiltr na Snapchacie?
Jak zrobić własny geofiltr na Snapchacie?

Obszar, jaki może obejmować nasz geofiltr może wynosić nawet 5 mln stóp kwadratowych (500 km kwadratowych). Stworzony geofiltr może być dostępny w aplikacji Snapchat na wybranym obszarze od 1 godziny do nawet 30 dni.

Lokalne małe przedsiębiorstwa mogą wykorzystać tę funkcję do reklamowania własnych produktów, lokali, barów i pubów, sklepów czy dyskotek.

Zobacz na filmie jak działa usługa On-Demand Geofilters na Snapchacie:

Ciekawy jestem, kto pierwszy w Polsce zrobi niezapomnianą kampanię z wykorzystaniem geofiltrów na żądanie w aplikacji Snapchat – czas start!

źródło: Snapchat On-Demand, Engadget, Cult of Mac – Snapchat debuts new geofilters, but they’ll cost you