5 kultowych gier retro od Sega Forever teraz za darmo

Klasyczne gry od Sega Forever są od teraz darmowe na urządzenia mobilne, choć pozbycie się reklam kosztuje ok. 8 złotych.

Sega Forever Collection za darmo na Androida i iOS-a

W dzisiejszych czasach nie brakuje oszałamiających dynamika i grafiką mobilnych gier HD, ale jeśli chcesz przenieść się w czasie i zagrać w starsze tytuły z minionej epoki, to Sega przygotowała miłą niespodziankę. Firma produkująca gry wideo właśnie oficjalnie udostępniła do pobrania pierwsze 5 tytułów tytuły z kolekcji Sega Forever.

Gry od Sega Forever są dostępne bezpłatnie w sklepach Google Play i App Store, ale z reklamami – można je jednak wyłączyć za drobną opłatą. Przenoszą graczy o dwie dekady wstecz, kiedy konsole rozgrzewały się do czerwoności podczas rozgrywek w takie tytuły jak Sonic the Hedgehog z 1991 roku, popularny tytuł RPG Phantasy Star II, klasyczna bijatyka w stylu arcade Comix Zone, platformówka Kid Chameleon i mitologiczny Altered Beast.

Jeśli masz iPhone’a lub iPada, gry będą posiadały pakiety naklejek do komunikatora iMessage.

To prawda, że od 2015 roku Sonic jest dostępny na urządzenia mobilne, ale dopiero od teraz można ją pobrać bezpłatnie.  Sega zapowiedziała, że co dwa tygodnie planuje wydawać nowe tytuły na urządzenia mobilne, w tym oficjalne emulacje i gry ze wszystkich swoich konsoli. Należy spodziewać się, że w przyszłości znajdziemy jeszcze więcej retro-perełek.

Niedawno firma udostępniła darmową grę Crazy Taxi z możliwością usunięcia reklam, również w cenie 2 dolarów. Niewiadomo, dlaczego ten tytuł nie znalazł się w kolekcji Forever, choć także należy do klasyki. Gry można będzie pobrać ze sklepu Google Play i App Store od 22 czerwca 2017 roku. W azjatyckich sklepach tytuły zostały już udostępnione.

źródło: Sega