Przeglądarka Firefox Focus teraz także na Androida

Mobilna przeglądarka internetowa Firefox Focus, która blokuje reklamy i chroni  prywatność, dostępna jest już na urządzenia z systemem Android.

Firefox Focus (logo)

W listopadzie zeszłego roku udostępniona została internetowa przeglądarka mobilna Firefox Focus na urządzenia z systemem iOS – iPhone’a i iPada. Została ona zaprojektowana w taki sposób, aby działał szybko, prosto i zawsze chroniła prywatność użytkowników.

Użytkownicy coraz bardziej chronią swoją prywatność w internecie oraz zużycie danych.Focus to przeglądarka dla tych, którzy chcą zachować przeglądanie Internetu dla siebie. Internauci bardzo pozytywnie przyjeli nowe rozwiązanie mobilnego Firefoksa oceniając go na 4.6 w App Storze.

Teraz Mozilla udostępniła przeglądarkę Firefox Focus na urządzenia z systemem Android:

Screen aplikacji Firefox Focus na Androida Screen aplikacji Firefox Focus na Androida

Przeczytaj także: Szybszy Firefox 54 i wreszcie z wieloprocesowością

Podobnie jak w przypadku wersji na urządzenia z systemem iOS, aplikacja na Androida jest wolna od kart i innych elementów zakłócających przeglądanie, a usunięcie sesji ogranicza się do jednego kliknięcia. Firefox Focus pozwala surfować po sieci bez śledzących reklam, które znane są ze spowalniania działania przeglądarki.

Dlaczego zatem Mozilla postanowiła blokujemy takie trakery bezpośrednio w przeglądarce na smartfonie? Ponieważ śledzą zachowania użytkowników bez ich wiedzy oraz sprawiają, że internet działa wolniej telefonie.

Do Firefox Focus na Androida dodano następujące funkcje:

  • licznik trakerów – dla wszystkich ciekawskich dostępny jest licznik, który pokazuje liczbę reklam, które są blokowane na stronie w trakcie używania aplikacji,
  • wyłączenie blokowanie trakerów – na stronach, które nie ładują się poprawnie, można wyłączyć traker i wrócić do przeglądania w miejscu, w którym skończyliśmy,
  • powiadomienie – kiedy Focus działa w tle, przypomni o tym, aby łatwo usunąć historię przeglądania.

Zalety przeglądarki Firefox Focus

Dzięki swoim funkcjom takim jak wsparcie dla spersonalizowanych kart i wyłączenie blokowania reklam, Focus będzie też doskonale współpracował z aplikacjami takimi jak Facebook, kiedy będziemy chcieli przeczytać artykuł bez śledzenia.

Zespół Mozilli rozwijający tę przeglądarkę zapowiada kontynuację prac i ciągłe ulepszanie tej aplikacji. Mobilnego Firefoksa Focusa pobierzesz bezpłatnie ze sklepu App Store i Google Play, klikając na poniższe przyciski:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Centrum prasowe Moziili