Zestaw Raspberry Pi jako dodatek do The MagPi

Zestaw domowy AIY Projects Raspberry Pi od Google’a można złożyć samodzielnie – wystarczy posiadać najnowsze wydanie czasopisma MagPi.

AIY Projects (Raspberry Pi) od MagPi

Jeśli kiedykolwiek chciałeś rozmawiać z własnym malutkim domowym komputerem, to właśnie masz taką możliwość i w dodatku możesz zrobić go samemu. Raspberry Pi we współpracy z firmą Google, wprowadziło integrację głosową do Pi z pomysłowym połączeniem sprzętu i oprogramowania.

Pakiety z tą technologią, które zasilają Google Home, właśnie zostały wydane w formie zestawu DIY (zrób to sam), który zamienia Raspberry Pi 3 we własnego asystenta wirtualnego.  Pakiet zawiera płytę głosową HAT (wyposażenie sprzętowe) z głośnikiem i mikrofonem. Dzięki temu właściciele Pi posiadają wszystko, czego potrzebują do integracji głosowej. Dla niewtajemniczonych HAT odnosi się do dowolnego fizycznego sprzętu, który można połączyć z Pi.

Po raz pierwszy Google stworzyło coś ciekawego dla hobbystów, a inicjatywę zestawu domowego ze sztuczną inteligencją nazwano AIY (z ang. Artificial Intelligence Yourself). Billy Rutledge, odpowiedzialny za projekt w Google’u, powiedział dla Wired, że chce tworzyć bardziej hobbystyczne zastosowania dla oprogramowania Google’a.

Póki co, jedynym sposobem zdobycia zestawu do zbudowania nowego przyjaciela (asystenta głosowego) jest zakup najnowszego 57. numeru magazynu „The MagPi”, do którego zestaw dołączany jest bezpłatnie. czasopismo w wersji drukowanej kosztuje 5,99 GBP (ok. 30 zł), ale wygląda na to, że cały nakład został już wyprzedany :(
Wersję elektroniczną tego numeru można pobrać za darmo w wersji PDF (tutaj) lub przez aplikację mobilną na Androida i iOS-a (linki do pobrania aplikacji znajdziesz na dole tego wpisu).

Your AIY Projects Voice Kit - MagPi #57
Your AIY Projects Voice Kit – MagPi #57 (części zestawu)

Raspberry Pi informuje, że tę technologię można zaprogramować własnymi frazami, dodając integrację głosową do innych projektów Pi.

Do tej pory sprzedano ponad 10 milionów Raspberry Pi, dlatego nie dziwi fakt, że Google zdecydowała się na współpracę z tą firmą. Raspberry Pi Zero W – najnowszy produkt DIY – posiada wbudowane Wi-Fi, Bluetooth i mnóstwo możliwości programowania w cenie 10 USD (ok. 40 zł).

Właśnie takie produkty wpływają na to, że kodowanie i innowacje są bardziej dostępne niż kiedykolwiek wcześniej.

Aplikacja mobilna The MagPi: the official Raspberry Pi magazine dostępna jest za darmo w sklepach App Store i Google Play, kliknij na poniższe przyciski, aby pobrać najnowszy numer magazynu przez aplikację na smartfona:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Wired, Engadget via Raspberry Pi – Get a free AIY Projects voice kit with MagPi 57!