M4 Stand zamieni iPhone’a w retro Macintosha

Gadżet o nazwie M4 Stand – stacja dokująca i stojak w jednym – pozwoli zamienić iPhone’a w ładnie wyglądający retro komputer Mac.

M4 Stand for iPhone

Kilka miesięcy temu firma Elago wydało stojak W3 Stand dla smartwatcha Apple Watch, który wykorzystywał tryb nocny urządzenia, aby w oprawie klasycznego komputera Macintosh służyć jako zegarek na stolik. Przy okazji podstawka ładuje zegarek.

Teraz firma wydała podobny gadżet o nazwie M4 Stand for iPhone, który oprawia iPhone’a w wygląd retro Maca i za pomocą złącza Lightning ładuje urządzenie. O ile W3 miało sens, bo zegarek naręczny zamieniał się w oryginalnie wyglądający zegarek stolikowy, to M4 chyba nie do końca spełnia swoje zadanie z iPhone’em.

Jeśli chodzi o design M4, tak jak i W3, utrzymany jest w stylistyce retro beżowego Macintosha. Gadżet W3 posiada kwadratowy ekran dopasowany do Apple Watcha – dzięki czemu przypomina oryginalny produkt. W przypadku podstawki dla iPhone’a M4 otwór na ekran musiał zostać nieco wydłużony, aby dopasować wygląd do wyświetlacza smartfona.

Jeśli chodzi o zastosowanie, to M4 Stand for iPhone nie jest za bardzo przydatny. W wersji W3 dla Apple Watcha, dzięki ładowarce indukcyjnej można łatwo wkładać i wyjmować urządzenie, a dodatkową zaletą było włączenie trybu nocnego zegarka, aby zamienić go w ciekawie wyglądający zegar.

Kable Lightning podłączany w M4
Kable Lightning podłączany w M4

W przypadku M4 wejście na kabel znajduje się z boku co znacznie utrudnia łatwe wsunięcie telefonu i trzeba za każdym razem podłączać kabel ładowarki. Oprócz stojaka przypominającego Macintosha, ten gadżet nie niesie ze sobą większej korzyści. Wątpię, aby ktoś używał smartfona z klawiaturą Bluetooth i wkładał do M4, aby pracować na mini komputerze o wyglądzie klasycznego Macintosha?

Cena wykonanego z silikonu gadżetu M4 jest ponaddwukrotnie wyższa niż W3 i wynosi 35 dolarów (ok. 140 zł). Podstawka dla Apple Watcha kosztowała tylko 15 dolarów (60 zł). M4 kosztuje zatem prawie tyle samo, co oficjalna stacja dokująca Apple’a, która dodatkowo posiada gniazdo słuchawkowe 3,5 mm.

M4 Stand jest kompatybilny z urządzeniami o przekątnej ekranu 4,7 cala, czyli z iPhone’em 6, iPhonoe’em 6s i iPhone’em 7. Smartfony powinny zmieścić się także jeśli są umieszczone w cienkim etui SlimFit.

Kompatybilność stojaka M4 dla iPhone'a (6, 6s i 7)
Kompatybilność stojaka M4 dla iPhone’a (6, 6s i 7)

Dokowanie Apple Watcha w W3 bardzo mi się spodobało i można powiedzieć, że cena i użyteczność były do przyjęcia, ale dla M4 ciężko znaleźć mi jakieś sensowne uzasadnienie oprócz geekowego wyglądu.

M4 Stand for iPhone (Elago) - zdjęcie

źródło: The Verge via Elago – M4 Stand for iPhone 7, 6s, 6 – classic white