Kolejny rzekomy schemat iPhone’a X Edition

W sieci pojawił się kolejny, rzekomy schemat nowego iPhone’a X Edition z czujnikiem Touch ID na ekranie oraz bezkrawędziowym wyświetlaczem.

iPhone X koncept i schemat (2017)

Na jednym z chińskich portali pojawiły się znowu kolejne schematy rzekomo nowego iPhone X Edition (iPhone’a 8). Grafiki przedstawiają smartfona z minimalnymi ramkami, wirtualnym przyciskiem Home (Początek) zintegrowanym z ekranem dotykowym, przypuszczalnie OLED, który miałby pokrywać całą przednią część iPhone’a.

Od połowy zeszłego roku mogliśmy zobaczyć już kilkanaście ciekawych schematów i konceptów nowego iPhone’a, które jednoznacznie wskazują na to, że nowy iPhone mógłby mieć taki wygląd i funkcje fizyczne. Niektóre z tych przecieków potwierdzają się wzajemnie, podczas gdy inne sugerują całkowite przeciwieństwo, co mogłoby oznaczać, że nikt tak naprawdę nie wie, czego można się spodziewać po nowym iPhone’ie – ale w każdej plotce jest jakieś ziarno prawdy.

Zobacz także:

Najnowsze plotki pokazują schematyczny rysunek przedstawiający iPhone nowej generacji nazwany „iPhone X”, który może mieś  wysokość 137,54 mm i szerokości 67,45 mm, przy czym nie oznaczono grubości sprzętu na tym schemacie. Schemat sugeruje jednak, że przekątna wyświetlacza iPhone’a 8 będzie wynosić 5,768 cala, czyli urządzenie należałoby do większych urządzeń mobilnych.

To co pokrywa się z poprzednimi wyciekami i spekulacjami to dominacja wyświetlacza z małym obramowaniem o grubości 4 mm wokół zewnętrznej krawędzi sprzętu, przy czym ponad 50 procent zostało pokryte przez zakrzywione szkło. Przycisk Touch ID (Home) wyświetla się również na wyświetlaczu w dokładnie takim samym miejscu, jak dotychczasowy fizyczny przycisk na iPhone’ach.

iPhone 8 (X, Edition) koncept i schemat

Jeśli udostępnione schematy i grafiki mają cokolwiek wspólnego z prawdziwym iPhone’em, to wyglądałoby na to, że Apple opracowało sposób na osadzenie wszelkich czujników pod wyświetlaczem, dlatego ich nie widzimy… Grafiki sugerują również, że nowy system operacyjny iOS 11 miałby pasek stanu nad np. playerem, co prowadzi do przekonania, że ​​ten koncept został nieco podkoloryzowany.

iPhone X koncept (2017)

Jak zwykle w czasie, gdy zbliża się premiera nowego iPhone’a, mamy do czynienie z wieloma informacjami, które należy przyjmować z przymróżeniem oka – być może część z cech przedstawianych w sieci potwierdzi się z rzeczywistymi cechami nowego smartfona Apple’a? Tego dowiemy się niestety dopiero jesienią…

źródło: Redmond Pie – New iPhone 8 Schematics Leak Shows In-Screen Touch-ID And Bezel-Less Display