iPhone 8 z ekranem OLED i rozpoznawaniem twarzy?

Kolejna generacja iPhone’a 8 może posiadać wariant z ekranem AMOLED, 3 GB RAM, 256 GB pamięci wewnętrznej i moduł 3D rozpoznawania twarzy.

Nowy iPhone 8 z ekranem AMOLE i rozpoznawaniem twarzy 3D

Firma Apple przygotowuje się do produkcji kolejnej generacji iPhone’a 8, który pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Jak za każdym razem, nowy model iPhone’a generuje mnóstwo plotek i domysłów na temat oczekiwań i funkcji.

Przeczytaj także:

Firma badawcza TrendForce, powołując się na informatora związanego z łańcuchami dostaw Apple’a, udostępniła swoje przewidywania na temat nowych modeli iPhone’a, które Apple może wydać we wrześniu 2017 roku. Wiele informacji pokrywa się ze znanymi doniesieniami, ale jest jeden szczegół, o którym dotychczas się nie mówiło. Nowy iPhone może posiadać tylko 2 warianty pamięci wewnętrznej 64 GB i 256 GB.

Analitycy TrendForce przewidują, że najlepszy model będzie posiadał 3 GB pamięci RAM. To może być wielce prawdopodobne, ponieważ firma wydaje także raporty dotyczące DRAM i innych elementów związanych z pamięcią do urządzeń elektronicznych.

Zeszłoroczny iPhone 7 posiada wariant rozpoczynający się od 32 GB pamięci wewnętrznej – dzięki temu użytkownicy mogą pomieścić więcej danych, aplikacji i zdjęć. Apple po raz pierwszy wydało model z pamięcią 256 GB udostępniając iPhone’a 7. Biorąc pod uwagę, że następny high-endowy model  iPhone’a może kosztować 1000$, to wielce prawdopodobne jest, że jego przestrzeń dyskowa, będzie zdecydowanie większa niż 64 GB.

Przewidywania na temat funkcji nowego iPhone’a:

  • Apple może wydać 3 nowe modele iPhone’a, w tym jeden wyróżniający się 5,8-calowym ekranem OLED (bez krawędzi) o zwiększonej rozdzielczości – urządzenie to może kosztować ponad 1000 dolarów.
  • Pozostałe dwa modele mogą mieć takie same wielkości i rozdzielczości ekranów jak obecny iPhone 7 i 7 Plus. Urządzenia te mogą być sprzedawane w bardziej przystępnych cenach.
  • High-endowy iPhone może nie mieć przycisku Home (Początek), który będzie zintegrowany z wyświetlaczem.
  • Nowe modele mogą posiadać zintegrowaną technologię wykrywania twarzy (3D Facial Recognition) i AR.
  • Apple ma wyprodukować około 230 milionów iPhone’ów w 2017 roku.
  • Droższy model telefonu ma stanowić prawie 50 proc. całej produkcji – około 100 mln sztuk.

Specyfikacja 3 modeli iPhone’a z 2017 r.:

model/rozmiarekranRAMpamięć wewnętrzna
5,8 caliAMOLED3 GB64 GB/256 GB
5,5 calaLCD3 GBdo 256 GB
4,7 calaLCD2 GBdo 256 GB
Specyfikacja 3 modeli iPhone'a z 2017 r.

źródło: TrendForce – TrendForce Says New iPhone Production Volume to Exceed 100M Units This Year; AMOLED Model to Feature 3D Facial Recognition, BusinessInsider – The next iPhone could make it so you never have to worry about having enough storage space