iPhone 8 z ekranem OLED i rozpoznawaniem twarzy?

Kolejna generacja iPhone’a 8 może posiadać wariant z ekranem AMOLED, 3 GB RAM, 256 GB pamięci wewnętrznej i moduł 3D rozpoznawania twarzy.

Nowy iPhone 8 z ekranem AMOLE i rozpoznawaniem twarzy 3D

Firma Apple przygotowuje się do produkcji kolejnej generacji iPhone’a 8, który pojawi się w sprzedaży jeszcze w tym roku. Jak za każdym razem, nowy model iPhone’a generuje mnóstwo plotek i domysłów na temat oczekiwań i funkcji.

Przeczytaj także:

Firma badawcza TrendForce, powołując się na informatora związanego z łańcuchami dostaw Apple’a, udostępniła swoje przewidywania na temat nowych modeli iPhone’a, które Apple może wydać we wrześniu 2017 roku. Wiele informacji pokrywa się ze znanymi doniesieniami, ale jest jeden szczegół, o którym dotychczas się nie mówiło. Nowy iPhone może posiadać tylko 2 warianty pamięci wewnętrznej 64 GB i 256 GB.


Analitycy TrendForce przewidują, że najlepszy model będzie posiadał 3 GB pamięci RAM. To może być wielce prawdopodobne, ponieważ firma wydaje także raporty dotyczące DRAM i innych elementów związanych z pamięcią do urządzeń elektronicznych.

Zeszłoroczny iPhone 7 posiada wariant rozpoczynający się od 32 GB pamięci wewnętrznej – dzięki temu użytkownicy mogą pomieścić więcej danych, aplikacji i zdjęć. Apple po raz pierwszy wydało model z pamięcią 256 GB udostępniając iPhone’a 7. Biorąc pod uwagę, że następny high-endowy model  iPhone’a może kosztować 1000$, to wielce prawdopodobne jest, że jego przestrzeń dyskowa, będzie zdecydowanie większa niż 64 GB.

Przewidywania na temat funkcji nowego iPhone’a:

  • Apple może wydać 3 nowe modele iPhone’a, w tym jeden wyróżniający się 5,8-calowym ekranem OLED (bez krawędzi) o zwiększonej rozdzielczości – urządzenie to może kosztować ponad 1000 dolarów.
  • Pozostałe dwa modele mogą mieć takie same wielkości i rozdzielczości ekranów jak obecny iPhone 7 i 7 Plus. Urządzenia te mogą być sprzedawane w bardziej przystępnych cenach.
  • High-endowy iPhone może nie mieć przycisku Home (Początek), który będzie zintegrowany z wyświetlaczem.
  • Nowe modele mogą posiadać zintegrowaną technologię wykrywania twarzy (3D Facial Recognition) i AR.
  • Apple ma wyprodukować około 230 milionów iPhone’ów w 2017 roku.
  • Droższy model telefonu ma stanowić prawie 50 proc. całej produkcji – około 100 mln sztuk.

Specyfikacja 3 modeli iPhone’a z 2017 r.:

model/rozmiarekranRAMpamięć wewnętrzna
5,8 caliAMOLED3 GB64 GB/256 GB
5,5 calaLCD3 GBdo 256 GB
4,7 calaLCD2 GBdo 256 GB

Specyfikacja 3 modeli iPhone'a z 2017 r.

źródło: TrendForce – TrendForce Says New iPhone Production Volume to Exceed 100M Units This Year; AMOLED Model to Feature 3D Facial Recognition, BusinessInsider – The next iPhone could make it so you never have to worry about having enough storage space

Łukasz Majchrzyk
Obserwuj

Łukasz Majchrzyk

redaktor mobiRANK.pl
Od 2005 roku zajmuję się komunikacją internetową i e-marketingiem, pasjonat urządzeń mobilnych i nowych technologii.
Łukasz Majchrzyk
Obserwuj