W iPhone’ie 8 Touch ID zostanie zastąpiony „obszarem funkcyjnym”?

O tym, że Apple zamierza pozbyć się przycisku Home z iPhone’a mówi się od dawna, ale bardzo możliwe, że tegoroczny iPhone 8 nie będzie go już posiadał.

Możliwe wymiary ekranów iPhone'a 8 (2017)

Według przewidywań analityka Ming-Chi Kuo z KGI, Apple pozbędzie się przycisku Home (Początek) w tegorocznych modelu iPhone’a 8, a dodatkowy obszar zostanie wykorzystany na ekran i wirtualne przyciski. Dodając inne szczegóły do swoich wcześniejszych prognoz, Kuo stwierdził, że konstrukcja pełnoekranowego smartfona pozwoli firmie zintegrować obszar funkcyjny z niewykorzystaną do tej pory częścią przedniego panelu.

Oczekuje się, że nowy iPhone będzie posiadał 5,8-calowy wyświetlacz OLED w obudowie podobnej do obecnego 4,7-calowego iPhone’a 7. Rzeczywista powierzchnia wyświetlacza będzie wynosić około 5,15 cala, a pozostała dolna część zagospodarowana zostanie przez wirtualne przyciski do obsługi urządzenia i funkcji systemowych.

Zobacz także: Na takiego iPhone’a 8 (X Edition) czekam!

Wraz z pozbyciem się dotykowego przycisku Touch ID, iPhone 8 miałby otrzymać wsparcie dla nowych technologii biometrycznych, które służyłyby oczywiście do zabezpieczeń urządzenia lub uwierzytelnienia płatności mobilnych. Apple wprowadziło po raz pierwszy Touch ID z technologią rozpoznawania linii papilarnych w modelu iPhone 5s w 2013 roku. Kolejne modele iPhone’ów i iPadów posiadały ulepszone wersje przycisku i rozszerzenia jego zastosowań. Ostatnio firma dodała Touch ID na dotykowym panelu w Macbooku Pro z 2016 roku.

Czy przewidywania Kuo się sprawdzą? Dowiemy się jesienią tego roku.

źródło: AppleInsider – Apple’s 'iPhone 8′ to replace Touch ID home button with 'function area’