Super Mario Run 2.0.0 na Androida i iOS-a

Już można pobrać zaktualizowaną grę mobilną Super Mario Run w wersji 2.0.0 na urządzenia z systemami Android i iOS – sprawdź listę zmian.

Super Mario Run 2.0.0 (Android, iOS)

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, firma Nintendo udostępniła dzisiaj po raz pierwszy zaktualizowaną grę mobilną Super Mario Run 2.0.0 na urządzenia mobilne z Androidem. Użytkownicy iPhone’ów mogą także pobrać aktualizację gry ze sklepu App Store.

Gra dostępna jest do pobrania za darmo, wystarczy tylko posiadać urządzenie z Androidem 4.2 lub nowszym. Podobnie jak w przypadku wersji na iOS-a potrzebne jest połączenie z internetem, aby móc w nią grać, ale wydaje się, że to w dzisiejszych czasach nie jest już wielkim problemem.

Super Mario Run na Androida można pobrać bezpłatnie i zagrać za darmo w ograniczoną liczbę poziomów (w tej wersji aż 4 pierwsze poziomy są bezpłatne). Jeśli chcemy zagrać w pełną wersję gry należy zapłacić około 10 dolarów (39 zł).

Jak wiadomo, Super Mario Run jest całkowicie nową odsłoną klasycznej gry platformowej, która jest bardzo prosta w sterowaniu, ale to nie oznacza, że przejście wszystkich poziomów jest prostym zadaniem.

Super Mario Run 2.0.0 na Androida w sklepie Google Play
Super Mario Run 2.0.0 na Androida w sklepie Google Play

Co nowego w aktualizacji Super Mario Run 2.0.0? – lista zmian

Wraz z oficjalna premierą aplikacji w sklepi Google Play, Nintendo zaktualizowało ją na platformę iOS. Uaktualnienie do wersji 2.0.0 zawiera wiele nowych funkcji i poprawek błędów, i jest to pierwsza tak duża aktualizacja od uruchomienia gry w grudniu zeszłego roku.

Wśród widocznych nowości znalazły się nowe wersje kolorystyczne jednego z bohaterów Yoshi – oryginalny w zielonym kolorze. Aby je odblokować trzeba wybudować specjalne budynku w swoim królestwie (Kingdom). Dodatkowo, jeśli wykonamy jedno z wyzwań, można odblokować wcześniej zablokowane poziomy (1-4). Ponadto jeśli je przejdziemy można otrzymać dostęp do gry w Toad Rally.

Aktualizacja zawiera także nowe budynki, które zostaną dodane wraz z nadchodzącymi wydarzeniami oraz szersze wsparcie dla trybu Easy Mode, Rally Tickets i wiele innych. Poniżej znajdziesz pełną listę zmian.

  • Dodano nowych bohaterów – teraz można odblokować Yoshi w nowych kolorach (żółtym, fioletowym, niebieskim i czerwonym) i zagrać nim w Toad Rally.
  • Więcej poziomów dostępnym w bezpłatnej wersji gry – wyzwania Bowser są już dostępne! Przechodząc jedno z wyzwań Browsera, możesz odblokować zablokowane wcześniej poziomy (1-4). Szczegółowe informacje na temat wyzwań Bowsera można sprawdzić, wybierając (1-4). Jeśli przejdziesz plansze od 1 do 4, otrzymasz dostęp do gry w wybrane plansze w Toad Rally! Można otrzymywać budynki ze sklepu, których wcześniej można było używać posiadając niebieskie i zielone Toady. Wśród budynków, które można teraz dostać, jest dom Blue Yoshi, który pozwala niebieskiemu Yoshi przyłączyć się do swojej przygody.
  • Dodano nowe budynki, które pojawią się wraz z nadchodzącym wydarzeniem.
  • Łatwiejsze zdobycie biletów (Tickets) do Toad Rally i domkach z grami bonusowymi (Bonus Game House).
  • Tryb Easy Mode można teraz wybrać po wejściu do World Tour – oznacza to, że można usunąć trudniejsze plansze przy użyciu Easy Mode.
  • Wprowadzono poprawki do samouczka, aby ułatwić zrozumienie zasad gry. Samouczek pojawia zaraz po uruchomieniu gry po raz pierwszy. Można też uzyskać do niego dostęp w dowolnym momencie, klikając przycisk How to play w prawym dolnym rogu ekranu World Tour. Dzięki niemu dowiesz się wszystkiego o specjalnych funkcjach Mario, różowych monetach i wielu innych.
  • Poprawiono sterowanie i łatwiejszy dostęp do biletów.
  • Oprócz powyższych wprowadzono Inne zmiany i ulepszenia związane ze stabilnością aplikacji.

Sprawdź na poniższym wideo, jak wygląda rozgrywka (gameplay):

Grę Super Mario Run 2.0 możesz pobrać ze sklepu App Store lub Google Play, klikając na poniższe przyciski: