Na takiego iPhone’a 8 (X Edition) czekam!

Zobacz nieoficjalny koncept nowego iPhone’a 8, nazywanego także iPhone X Edition, bez fizycznego przycisku Home.

Koncept iPhone 8 (X Edition)

Dla fanów Apple’a rozpoczęcie nowego roku, oznacza kilka rzeczy. Po pierwsze to, że nowe iPady są w drodze, ale poza tym oznacza to początek fali nowych plotek, doniesień i koncepcji na nowego iPhone’a, który zawsze prezentowany jest na wrześniowej konferencji.

W tym roku iPhone obchodzi swoje dziesięciolecie i w związku z tym fani firmy z jabłkiem oczekują czegoś specjalnego. W rzeczywistości, pierwsze pogłoski o nowym modelu smartfona iPhone 8 zaczęły się pojawiać jeszcze przed wydaniem iPhone’a 7 i 7 Plus. Do tej pory widzieliśmy i słyszeliśmy wiele intrygujących rzeczy o kolejnym przeprojektowanym iPhone’ie, jednak dopiero teraz wszystkie plotki zostały zwizualizowane na świetnym projekcie przygotowanym przez Imrana Taylora i ConceptsiPhone ( Ran Avni ). Koncept wygląda naprawdę świetnie i przyznam, że takiego iPhone chciałbym mieć.

Jest kilka mankamentów, jak na przykład aparat (nie rozumiem dlaczego miałby mieć takie położenie – do poziomych ujęć?). Koncepcja zwizualizowana na poniższym filmie świetnie ilustruje jak mógłby wyglądać iPhone 8, lub jak nazywają go niektórzy iPhone X Edition. Pojawiają się także informacje, że iPhone X (X od 10. edycji smartfona) miałby być zaprezentowany jako dodatkowy model obok iPhone’a 7s i 7s Plus.

Nieoficjalna specyfikacja koncepcji iPhone’a 8 (iPhone’a X)

Zaprezentowany na wizualizacji iPhone 8 (X) posiada zakrzywiony ekran z przodu i z tyłu, a boki wykonane są ze stali nierdzewnej – znany nam, trochę zremasterowany design z iPhone’a 4. Na przedniej stronie wyświetlacza nie ma przycisku Home (Początek) – o tym, że Apple zamierza z niego zrezygnować mówi się już od dłuższego czasu.

Oczekuje się, że Apple wprowadzi sensor Touch ID następnej generacji, który będzie osadzony na wyświetlaczu. Reszta funkcji przycisku miałaby zostać zastąpiona przez gesty 3D Touch ekranu.

Oto specyfikacja i kilka najważniejszych parametrów, które mógłby mieć iPhone 8:

 • wysokiej jakości szkło Gorilla Glass,
 • metalowa obramówka,
 • grubość: 6,9 mm,
 • zakrzywiony 5,8-calowy wyświetlacz OLED (edge to edge),
 • ładowanie bezprzewodowe,
 • przycisk Touch ID wbudowany w wyświetlacz,
 • osobny wyświetlacz dotykowy w dolnej części smartfona,
 • smart connector,
 • 10 nm procesor A11,
 • podwójny aparat (12 MP) z szerokokątnym obiektywem i teleobiektywem,
 • technologia 3D w kamerze.

Czy ta koncepcja iPhone’a 8 będzie choć trochę zbliżona do tego, co zaprezentuje Apple jeszcze w 2017 roku? Tego nie wiemy, ale możemy mieć nadzieję, że choć część się sprawdzi.

źródło: BGR – This is the iPhone 8 we’ve been waiting to see via Bēhance – Imran Taylor