Legendarna Nokia 3310 ma wrócić na MWC 2017

Nowa, odświeżona wersja kultowego telefonu komórkowego Nokia 3310 ma powrócić jeszcze w tym miesiącu – ale po co?

Nokia 3310 od HMD Global wraca w 2017 roku

Fińska firma HMD Global, która posiada wyłączne prawa do nazwy i marki Nokia, prawdopodobnie wyda w tym roku odświeżoną, nową wersję kultowego telefonu Nokia 3310. Jest to telefon, którego chyba nie trzeba nikomu przedstawiać.

Dla tych którzy nie pamiętają przypomnijmy, że był to jeden z najpopularniejszych telefonów komórkowych naszego wieku, którego sprzedano ponad 126 mln sztuk na całym świecie. Wydano go we wrześniu 2000 roku, był bardzo łatwy w użyciu, posiadał praktycznie niezniszczalną obudowę, a bateria trzymała tygodnie. Aha i miał domyślnie zainstalowaną grę Snake (popularny Wąż), która wbrew pozorom nie była pierwszą gra mobilną.

Minęło trochę czasu odkąd ten telefon miał swoje złote czasy, ale podobnie jak Rocky Balboa, Nokia 3310 może wkrótce mieć swój spektakularny powrót. Według różnych źródeł i plotek pojawiających się w sieci (informacja pochodząca miedzy innymi od Evan „Evleaks” Blass) wynika, że HMD Global szykuje się z wydaniem kultowego modelu podrasowanego pod wymogi współczesnych użytkowników. Ale zaraz zaraz – czy era telefonów komórkowych nie minęła wraz z rosnącą popularnością smartfonów?

Podobnie jak pierwowzór tego telefonu, tak „współczesna” Nokia będzie skupiała się przede wszystkim na prostocie użytkowania. Ma kosztować około 256 zł (63 dolarów) i ma konkurować z rosnącą liczbą smartfonów działających pod Androidem.

Nokia 3310 jest niewątpliwie ikoną technologii w obszarze telefonii komórkowej – tylko z tego powodu ożywienie marki ma sens. HMD Global już wydało jednego prostego smartfona Nokia 150, więc model 3310 nie byłby pierwszym powrotem do przeszłości. Nokia 150 działa w oparciu o oprogramowanie Series 30+ i kosztuje niecałe 180 zł.

Oprócz tego, fiński producent telefonów zaprezentował także Nokię 6 – smartfona z zainstalowanym systemem Android 7.0 Nougat. Blass donosi, że po koniec lutego podczas Mobile World Congress w Barcelonie (MWC 2017), firma zaprezentuje także dwie tańsze opcje telefonu: Nokia 5 i Nokia 3. Pierwszy ma kosztować około 1100 zł (265 dolarów) ma posiadać 5,2-calowy wyświetlacz 720p, 2 GB pamięci RAM oraz 12-megapikselowy aparat z tyłu. Nokia z kolei 3, będzie nowym modelem z Androidem w cenie detalicznej  ok. 650 zł (158 dolarów).

Wszystkiego jednak dowiemy się na MWC 2017 roku, podczas których usłyszymy jeszcze o wielu innych nowościach.

Ciekawi mnie, kto czeka na Nokię 3310, w czasach kiedy smartfony zastępują nam komputery…

źródło: Engadget – The Nokia 3310 will reportedly return this month