A Wy, jak często zdradzacie z Netflixem?

Netflix opublikował wyniki badania „Czasem Zdradzam z Netflix”, które potwierdzają, że należymy do grona najwierniejszych serialowych partnerów.

Zdrada z Netflix - wyniki badania

Wyniki najnowszych badań, opublikowanych przez serwis Netflix, potwierdzają, że niemal połowa (46%) par połączonych węzłem wspólnego streamingu zdradziła swoją drugą połówkę. Na szczęście Polska plasuje się w pierwszej trójce najwierniejszych krajów – 60% badanych przyznaje, że nigdy nie zdradziło swojego partnera!

Badanie przeprowadzono za pomocą SurveyMonkey w dniach 20-31 grudnia 2016 r. W ankiecie uzyskano 30 267 odpowiedzi. Dobór próby został zróżnicowany pod względem wieku i płci respondentów i obejmował dorosłych internautów, którzy oglądają seriale w streamingu ze swoimi partnerami, pochodzących ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Filipin, Singapuru, Indii, Japonii, Tajwanu, Korei Północnej, Hong Kongu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Meksyku, Chile, Kolumbii, Brazylii, Argentyny, Hiszpanii, Portugalii, Turcji, Polski, Włoch, Francji, Szwecji, Norwegii, Holandii i Danii.

Fenomen określany mianem netfliksowej zdrady oznacza oglądanie filmu lub serialu w tajemnicy przed swoją drugą połówką, po tym jak obiecaliście sobie, że obejrzycie go wspólnie. Pierwsze przypadki jego występowania ujawniło badanie przeprowadzone w Stanach w 2013 roku. Cztery lata później można zaobserwować trzykrotny wzrost liczby zdrad, a zjawisko to odnotowujemy na całym świecie. Z wiernością mają problem głównie Brazylijczycy i Meksykanie – to właśnie w tych krajach do zdrady przyznaje się odpowiednio 57% i 58% par, które poza uczuciem łączy wspólny streaming. Oprócz Polaków, lojalność okazuje się domeną widzów z Holandii (73% nie zdradziło swoich partnerów) i Niemiec (65%).

Przeczytaj także: Kim są użytkownicy serwisu Netlix w Polsce? – (statystyki serwisu za 2016 rok)?

W kręgu zdrady

Polacy przyznają, że zaletą oglądania seriali we dwójkę jest przede wszystkim wspólne spędzanie czasu (79,5%)! Kolejny, równie ważny powód, to wspólny relaks (69,6%). Oglądanie filmów i seriali we dwójkę stwarza nowe tematy do rozmów (45,5%), daje więcej okazji do żartów, które rozumiecie tylko wy (44,2%) i możliwość obserwowania, jak druga połówka reaguje na wydarzenia w serialu (34,2%). We dwójkę najchętniej oglądamy komedie (np. BoJack Horseman, Jak poznałem waszą matkę, Przyjaciele), dramaty (np. House of Cards, The Crown) i seriale science-fiction (takie jak Stranger Things czy Star Trek).

Dramaty ogladane najczęściej w samotności na Netfliksie

W świecie nałogowego oglądania seriali, w którym tak łatwo powiedzieć sobie: jeszcze tylko jeden odcinek, Netfliksowa zdrada szybko stała się normą… Ponad 60% widzów z Polski przyznaje, że zdradzaliby chętniej, gdyby mogli uchronić się przed konsekwencjami swoich czynów. A kiedy już raz skosztujesz zdrady, nie możesz przestać: 37,1% zdradziło dwukrotnie, a 25,7% co najmniej 4 razy!

Powód zdrady jest bardzo prozaiczny – większość niewiernych z Polski czuło niepohamowaną chęć odkrycia, co wydarzyło się w kolejnym odcinku (58%), a ponad 81% z nich nie planowało zdrady, ale pokusa okazała się zbyt silna. Ważnym elementem są też okoliczności, które sprawiają, że wpadamy w sidła netfliksowej zdrady. Samotność – około 65% niewiernych przyznaje, że zdradzili, bo ich drugiej połówki nie było w domu i dlatego zdecydowali się oglądać serial w pojedynkę. Warto podkreślić, że ponad połowa widzów z Polski uważa, że oglądanie kolejnego odcinka samemu, gdy partner zaśnie, nie nosi znamion zdrady. Mniej więcej 50% wcale nie widzi nic złego w netfliksowej zdradzie! Od teraz musisz spać czujnie!

Jak Polacy zdradzają z Netfliksem?
Jak Polacy zdradzają z Netfliksem?

Zdradliwe seriale

Wśród najbardziej zdradliwych seriali Netfliksa wymienia się: House of Cards, Kochane kłopoty, Black Mirror i Narcos. Wśród zdradzających popularne są także: The Walking Dead, American Horror Story, Breaking Bad i Planeta ziemia.

Około 47% Polaków uważa, że wierność to najlepszy prezent! Wiesz już zatem, co zrobić w Walentynki – obiecaj ukochanej osobie, że nie dopuścisz się Netfliksowej zdrady aż do końca waszych dni!

Infografika: Zdrada z Netflix w Polsce

Netflixowa zdrada (wyniki badania) - infografika

Netflix uruchomił specjalną stronę Czasem zdradzam z Netflix pod adresem czasemzdradzamznetflix.com, na której możecie wziąć udział w badaniu, aby sprawdzić jakim jesteś typem netfliksowego zdrajcy. Oprócz tego sprawdzisz zbiorcze wyniki badań Netfliksa z 29 krajów na świecie, w tym Polski.

źródło: Netflix – Badania potwierdzają, że należymy do grona najwierniejszych serialowych partnerów