DuckDuckGo osiągnęło 14 mln zapytań dziennie

Wyszukiwarka internetowa DuckDuckGo po raz pierwszy w historii osiągnęła 14 milionów zapytań w ciągu jednego dnia.

14 mln wyszukiwań dziennie w wyszukiwarce DuckDuckGO

DuckDuckGo ujawniło, że ​osiągnęło kolejny znaczący  kamień miliony w postaci ​14 milionów zapytań w ciągu jednego dnia. Ponadto, wyszukiwarka miała w 2016 roku w sumie 10 miliardów wyszukiwań, z czego 4 mld wyszukiwań przeprowadzono tylko w grudniu.

Dla niszowej wyszukiwarki, o której istnieniu wielu internautów nie ma pojęcia, są to znaczące statystyki. Mniej więcej w tym samym okresie rok wcześniej DuckDuckGo obsługiwało 8-9 milionów wyszukiwań dziennie.

DuckDuckGo jest wyszukiwarką, która zbudowała swoją reputację na zachowaniu prywatności internautów i przejrzystości działania. Wszystkie wyszukiwania są wykonywane anonimowo, co oznacza, że ​​firma nie zapisuje i nie zbiera danych na temat swoich użytkowników. Jest to także jedna z najbardziej przejrzystych wyszukiwarek, w tym sensie, że udostępnia do publicznej wiadomości wszystkie swoje statystyki i dane.

Według spółki, wzrost liczby użytkowników i wyszukiwań jest większy niż kiedykolwiek. Może to być spowodowane tym, że ludzie aktywnie poszukują sposobów bezpiecznego i prywatnego przeglądania internetu. DuckDuckGo cytuje badania z Pew Research, który stwierdza, że 40% internautów uważa, że ​​dostawca wyszukiwarki nie powinien gromadzić informacji o użytkownikach.

Liczba dziennych wyszukiwań w wyszukiwarce DuckDuckGo (od 2010 do 2017 r.)
Liczba dziennych wyszukiwań w wyszukiwarce DuckDuckGo (od 2010 do 2017 r.)

Pozostając wierną swojej misji, wyszukiwarka ma coraz większe szanse piąć się do góry i zdobywać zaufanie użytkowników.

źrodło: Search Engine Journal – DuckDuckGo Hits Milestone 14 Million Searches in a Single Day via Search Traffic