Dron dostarczył pierwsze zamówienie od Amazona

Zobacz historyczne wideo, na którym przedstawiono realizację zamówienia ze sklepu Amazon, dostarczonego przez drona do klienta.

Dron Amazon prime Air - pierwsza dostawa dronem

Amazon właśnie zrealizował swoją pierwszą dostawę towaru do klienta, wykorzystując do tego drona. Rok temu pisaliśmy o testach pierwszego drona dostawczego w Amazon Prime Air, a teraz dostawa dronem stała się rzeczywistością.

Prezes firmy Jeff Bezos ogłosił oficjalnie na Twitterze pierwszą w historii dostawę towaru dronem, która trwała zaledwie 13 minut od zamówienia!

Na oficjalnym wideo opublikowanym przez Amazona (poniżej), możesz zobaczyć pierwszą dostawę dronem, który na swoim pokładzie przewoził Amazon Fire TV oraz „Propercorn Sweet and Salty Popcorn” do Richarda B. Cambridgeshire’a z Cambridgeshire w Angli.

Amazon ma wielkie plany związane z PrimeAir i twierdzi, że pewnego dnia drony Amazona będa normalnym widokiem na naszym niebie, jak dzisiaj ciężarówki kurierów na ulicach.

Oto jak Amazon opisuje program Prime Air:

[To] system dostarczania z Amazona zaprojektowany tak, aby bezpiecznie dostarczać przesyłki do klientów w czasie krótszym niż 30 minut przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych, zwanych także dronyami Prime Air. Posiadają one ogromny potencjał do rozszerzania obecnych usług. Dzięki nowej usłudze Amazon zapewni milionom klientów szybkie dostarczanie paczek, które będzie również bezpieczne i efektywne.

Oto pełna relacja wideo z pierwszej dostawy dronem Amazon Prime:

Oficjana strona usługi znajduje sie pod adresem: amazon.com/primeair

źródło: Business Insider, Twitter, Amazon Prime Air