Nowa reCAPTCHA nie będzie wymagać klikania checkboxa

Google zapowiada wprowadzenie rozwiązania Invisible reCAPTCHA nowej generacji, które nie będzie wymagało nawet odznaczania wymaganego pola.

reCaptcha nowej generacji od Google

Firma Google zapowiedziała wprowadzenia nowej generacji reCAPTCHA, która jeszcze skuteczniej poradzi sobie nowoczesnymi botami internetowymi. Oprócz tego nowe rozwiązanie weryfikacji, czy nie jesteśmy robotami, nie będzie wymagało żadnej interakcji ze strony użytkownika. Nowa technologia będzie nazywać się Invisible reCAPTCHA (z ang. niewidzialna reCAPTCHA) i zostanie oficjalnie ogłoszona już niebawem.

Pierwsze systemy CAPTCHA, będące akronimem testu Completely Automated Public Turing miały za zadanie stwierdzić, czy jesteśmy ludźmi, czy komputerem. Nie ukrywajmy, że były one jedną z najbardziej uciążliwych rzeczy dla użytkowników, którzy musieli rozpoznawać zamazane cyferki i litery, a następnie prawidłowo je przepisać. Kto z nas niejednokrotnie popełniał błędy przy przepisywaniu?

Google na szczęście wprowadziło reCAPTCHA, które wymaga jedynie zaznaczenia pola Nie jestem robotem, a w wyjątkowych sytuacjach wskazania odpowiednich obrazków spośród 9 zaprezentowanych, które  na przykład przedstawiają rzekę, znak drogowy lub witrynę sklepową.

Co ciekawe nowy system Invisible reCAPTCHA nie będzie wymagał nawet klikania w checkboxa, Serwis CNET donosi, że Google nie zdradziło jeszcze żadnych szczegółów na temat działania systemu, ale wydaje się wielce prawdopodobne, że wykorzystane zostanie podobne podejście do istniejącego systemu rozpoznającego ruchy kursora, a także dane behawioralne wskazujące, że mamy do czynienia z człowiekiem a nie robotem.

Niewiadomo jeszcze, czy kocięta przejdą test niewidzialnej reCAPTCHY (sic!).

Oficjalna strona internetowa projektu: google.com/recaptcha

źródło: 9TO5Google via Google