iOS 10.2 ukaże się w przyszłym tygodniu

Apple oficjalnie potwierdza wydanie finalnej wersji aktualizacji operacyjnego systemu mobilnego iOS 10.1 na przyszły tydzień.

iOS 10.2 ukaże się już w przyszłym tygodniu?

Po wydaniu kilku wersji beta systemu iOS 10.2, wygląda na to, że Apple wyda ostateczną wersję swojego mobilnego systemu operacyjnego w przyszłym tygodniu. W dokumencie wsparcia na temat losowego wyłączania się iPhone’a 6s, opublikowanym dzisiaj na chińskiej stronie pomocy Apple’a, czytamy, że aktualizacja oprogramowania pojawi się w przyszłym tygodniu wraz z dodatkowymi narzędziami diagnostycznymi.

Aby zebrać więcej informacji, w przyszłym tygodniu wydamy aktualizację oprogramowania iOS z dodatkową funkcją diagnostyczną. Funkcja ta może w ciągu kilku tygodni zbierać informacje, które mogą nam pomóc udoskonalić algorytm do zarządzania wydajnością baterii i wyłączania urządzenia. Jeśli uda nam się stworzyć takie ulepszenie, to udostępnimy je w kolejnych uaktualnieniach oprogramowania.

Biorąc pod uwagę, że Apple wydało do tej pory już ponad 5 różnych wersji beta systemu iOS 10.2, a święta są za pasem, to przyszłotygodniowy termin jest bardzo prawdopodobny.

Uaktualnienie iOS 10.2 zawiera wiele zmian i nowych funkcji, w tym nowa aplikacja TV, która pomoże użytkownikom iPhone’ów i iPadów odkryć nowe programy telewizyjne. Inne zmiany obejmują nową funkcję SOS, która będzie dostępna w kilku krajach, takich jak Stany Zjednoczone, Japonia, Rosja i innych. Aplikacja Muzyka zostanie również zaktualizowana pod kątem łatwiejszej nawigacji przy odtwarzaniu utworów.

Czy pojawią się jeszcze inne istotne zmiany? Dowiemy się w przyszłym tygodniu. Może to być nawet poniedziałek 12 grudnia. Niezależnie jest to chyba pierwszy raz, kiedy Apple oficjalnie pisze o wydaniu pośredniego uaktualnienia iOS-a.

źródło: iPhoneHacks via Apple