W Pokémon GO może pojawić się 100 nowych pokemonów

Pracownik Starbucksa rzekomo ujawnia instrukcję, w której znajdują się zapisy na temat współpracy z Niantic i nowych stworzeń, które mają pojawić się w tym tygodniu w grze Pokemon GO.

100 nowych pokemonów w grze Pokemon GO do zdobycia w Starbucksie?

Gra Pokémon Go może w czwartek 8 grudnia otrzymać spore uaktualnienie, w którym znajdzie się 100 nowych pokemonów do złapania. Informacja ma pochodzić z przewodnika dla pracowników sieci Starbucks, który rzekomo wyciekł do sieci na początku tego tygodnia. Niantic nie potwierdza tej informacji. Niewiadomo także, czy przedstawione grafiki są prawdziwe?

W instrukcji dla baristów Starbucksa czytamy, że „Świat Pokémon Go ma powiększyć się o nowe pokemony i nowy napój Starbucksa!” Z ulotki wynika, że ​​druga generacja gry Pokémon GO zostanie udostępniona już w ten czwartek, 8 grudnia 2016 roku.

W listopadzie fani dotarli do danych Pokémon GO, w których znaleziono odniesienia do 100 nowych potworków z Pokémon Gold i Silver, a także kod potwierdzający istnienie Ditto w grze. Ten mały różowy bohater pojawił się w grze pod koniec listopada.

Przewodnik dla pracowników wskazuje również na nowe partnerstwo między spółką Pokémon Go i Starbucksem. Wierząc w informacje zapisane w ulotce, 8 grudnia większość kawiarni Starbucks w Stanach Zjednoczonych będzie oznaczonych w grze jako PokéStops lub Gyms. Bedzie tam można kupić specjalne pokemonowe frappuccino (czyli tak naprawdę waniliowo-malionowo-jeżynowy napój). Nowy napitek miałby pojawiać jako ikona w aplikacji Pokemon GO.

Sprawdź również: Lista wszystkich pokemonów z Pokémon GO

Przewodnik dla baristów w Starbucksie (str. 2)
Przewodnik dla baristów w Starbucksie (str. 2)
Przewodnik dla baristów w Starbucksie (str. 3)
Przewodnik dla baristów w Starbucksie (str. 3)

Trzystronicowa ulotka przygotowuje baristów do napływu graczy, którzy przestali już poszukiwać pokemonów. Jednym słowem jest to skrócona instrukcja postępowania z graczami Pokemon GO :) Niantic używało już wcześniej sponsorowanych lokalizacji w swojej pierwszej grze Ingress, zastosowanie podobnych mechanizmów marketingowych w Pokemon Go nie jest więc dużym zaskoczeniem. Współpraca miała także miejsce w Japonii z siecią restauracji McDonalds.

Niantic nie komentuje plotek i doniesień, jednak warto mieć oko na swoją aplikację w ten czwartek – szczególnie jeśli przebywasz akurat w USA.

źródło: Engadget – ’Pokémon Go’ may get 100 new Pokémon this week via Eurogamer – Starbucks may have just spoiled a big Pokémon Go update