„Skanuj i Kupuj” w sieci supermarketów Piotr i Paweł

Supermarket Piotr i Paweł wprowadził nowy sposób realizacji zakupów za pomocą smartfona i aplikacji mobilnej Skanuj i Kupuj.

Skanuj i Kupuj - aplikacja supermarketu Piotr i Paweł

Wygląda na to, że smartfony zastępują nam już nie tylko karty kredytowe ale także skanery przy kasach w sklepie. Sieć supermarketów Piotr i Paweł wprowadza nowy sposób realizowania zakupów w swoich sklepach za pomocą aplikacji mobilnej „Skanuj i Kupuj”. Zakupy będą mogły odbywać się praktycznie samodzielnie, a przy specjalnej kasie tylko zapłacimy za zeskanowane i spakowane już zakupy. Czy to oznacza koniec kolejek przy kasie?

Robienie zakupów za pomocą Skanuj i Kupuj możliwe jest na razie tylko w jednym w sklepie Piotr i Paweł przy ul. Druskienickiej 12a w Poznaniu. Z perspektywy sklepu, takie podejście pozwala dodatkowo skracać część procesu zakupowego, który odbywa się podczas skanowania produktów przy kasie i tym samym pozwala usprawnić obsługę przykasową.

Dla klientów najważniejsze jest to, że mogą samodzielnie zeskanować produkty biorąc je z półki, a na końcu zakupów tylko płacą. W regulaminie Skanuj i Kupuj czytamy, że system może zgodnie ze specjalnie stworzonym algorytmem scoringowym, wymusza weryfikację zakupów. Oznacza to, że po dotarciu do kasy może zostać poddany częściowej kontroli, podczas której kasjer zeskanuje część produktów znajdujących się w koszyku w celu weryfikacji prawidłowego zeskanowania produktów przez klienta. Kupujący mogą być też poddani całkowitej kontroli, czyli wszystkie produkty będą musiały być zeskanowane przez kasjera.

W idealnym przypadku po zakończeniu zakupów klient dociera do kasy i skanuje kod kreskowy za pomocą którego zaznacza koniec zakupów (tzw. kod EOT).

Screen aplikacji mobilnej Skanuj i Kupuj - Piotr i Paweł Screen aplikacji mobilnej Skanuj i Kupuj - Piotr i Paweł

Jak można robić zakupy za pomocą aplikacji Skanuj i Kupuj w Piotrze i Pawle?

Klient przy użyciu własnego smartfona, który w tym przypadku pełni funkcję skanera, może samodzielnie skasować produkty, zapakować je do torby a następnie przy specjalnym stanowisku zapłacić kartą za zakupy. Takie podejście pozwala uniknąć konieczności wypakowywania zakupów i ponownego pakowania ich do toreb, pozwala również skrócić czas zakupów.

Aplikacja poza opcją samodzielnego skanowania produktów w sklepie, może być wykorzystywana także w domu. Możemy tworzyć listę zakupów skanując produkty, które na przykład akurat kończą się w naszej lodówce. Tak przygotowaną listę możemy jednym kliknięciem przesłać do internetowego sklepu e-piotripawel.pl i zrealizować ją z opcją dowozu zakupów do domu.

Skanuj i Kupuj w Piotrze i Pawle (w sklepie i w domu)
„Skanuj i Kupuj” w Piotrze i Pawle (w sklepie i w domu)

Aplikacja Skanuj i Kupuj jest kolejnym po kasach samoobsługowych krokiem, w rozwoju innowacyjnych, proklienckich, narzędzi handlu detalicznego, których Piotr i Paweł nieustannie poszukuje jako lider nowoczesnego handlu.

Będziecie korzystać? Moim zdaniem to lepsze rozwiązanie niż fizyczne przyciski Amazon Dash pozwalające zamawiać często używane produkty jednym wciśnięciem.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

źródło: Piotr i Paweł