Indie Games Contest – konkurs dla twórców gier

Google Play organizuje konkurs Indie Games Contest dla twórców gier mobilnych z Europy – zgłoś się do końca grudnia!

Indie Games Contest - Google Play (2016)

Google chce zwiększać świadomość tego, jak innowacyjne i niezwykłe są gry, które niezależni twórcy udostępniają użytkownikom w Google Play. Dlatego w ciągu ostatnich lat mocno inwestowało w programy takie jak Indie Corner albo w wydarzenia w rodzaju Google Play Indie Games Festivals w Ameryce Północnej i Korei Południowej.

Żeby uczcić pasję i innowacyjność twórców niezależnych gier, rusza po raz pierwszy w Europie konkurs Google Play Indie Games Contest. W ramach konkursu zostaną wyłonione talenty w wielu europejskich krajach. Zwycięzcy otrzymają nagrody, które pomogą im się wyróżnić i zaprezentować swoje gry branżowym ekspertom i graczom na całym świecie.

Nagrody dla finalistów i zwycięzców:

  • Otwarty pokaz w Saatchi Gallery w Londynie
  • Kampanie z YouTuberami warte nawet 100 000 euro
  • Wyróżnienie w sklepie Google Play
  • Bilety na Google I/O 2017 i inne topowe branżowe wydarzenia
  • Promocja na naszych kanałach
  • Specjalne nagrody za najlepszą grę Unity

I wiele więcej!

Jak wziąć udział w Indie Games Contest?

Możecie dołączyć do konkursu, jeśli Wasza firma ma siedzibę w Polsce, Czechach, Danii, Finlandii, Francji (już wkrótce), Hiszpanii, Holandii, Islandii, Izraelu, Niemczech, Norwegii, Rumunii, Szwecji, Turcji albo Wielkiej Brytanii (bez Irlandii Północnej), zatrudnia 15 lub mniej pracowników i udostępniła nową grę w sklepie Google Play po 1 stycznia 2016. Jeśli macie zamiar udostępnić nową grę w najbliższej przyszłości, możecie pokazać wersję beta i w ten sposób zyskać możliwość uczestnictwa w konkursie.

Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 grudnia 2016.

Etapy konkursu Indie Games Contest

Ostatecznie zostanie zaproszonych maksymalnie 20 finalistów, którzy 16 lutego 2017 r. zaprezentują swoje gry na otwartym pokazie w londyńskiej Saatchi Gallery. Goście i zespół Google Play wyłoni wtedy 10 twórców, którzy będą mieli okazję porozmawiać z jury i branżowymi ekspertami. Dopiero wtedy zostaną wybrani najlepsi, w tym ostateczny zwycięzca.

Etapy konkursu Indie Games Contest

Jeśli nie możecie dołączyć:
Nawet jeśli Wasza firma nie spełnia wymogów koniecznych do tego, by uczestniczyć w konkursie, i tak możecie zarejestrować się na pokaz gier w Londynie 16 lutego 2017, obejrzeć niezwykłe gry niezależne i poznać branżowych ekspertów i twórców gier. Będziecie też mogli wziąć udział w warsztacie dla wszystkich deweloperów gier niezależnych z regionu Europy, Afryki i Bliskiego Wschodu, które odbędą się 17 lutego w nowym biurze Google’a w Londynie, przy King’s Cross.

Już teraz dołącz do Indie Games Contest i wejdź na stronę konkursu, żeby dowiedzieć się więcej o konkursie, pokazie gier i warsztacie.

źródło: Google Blog Polska