Unicode 10 zawiera zestaw 51 nowych Emoji

W 2017 roku pojawi się Unicode 10 z zestawem 51 nowych emotikon Emoji, zawierający ikonę żyrafy, precla, kanapki, wampira i wiele innych.

Przykłady Emoji z Unicode 10

W przyszłym roku Unicode Cosortium wyda Unicode 10, w którym znajdzie się 51 całkowicie nowych ikon Emoji. Dzisiaj zaprezentowano kilka przykładów, które z pewnością firma Apple szybko doda do zestawu emotikon w jednej z kolejnych wersji systemu iOS.

Wśród nowych Emoji znalazły się między innymi ikony przedstawiające wampira, zombie, kanapki, brokuła, kobietę karmiącą piersią, żyrafę, zebrę, ufo, precla i wiele innych nowych. Pełną listę nowych ikon z zaproponowanymi przez konsorcjium ikonami w Unicode 10 znajdziesz tutaj ?.

Konsorcjum zaproponowało również zmiany niektórych istniejących emotikonów oraz dodanie nowego pomarańczowego koloru do emotikonom serca.

Emoji: brokuł, kokos, kanapka z Unicode 10
Emoji: brokuł, kokos, kanapka z Unicode 10

Unicode 10.0 ukaże się w połowie 2017 roku, więc ostateczna lista nowych Emoji, które zostaną dodane zostanie do tego czasu jeszcze zaktualizowana. Bardzo prawdopodobne jest to, że nowe emotikony zadebiutują w przyszłorocznej wersji systemu iOS 11 (może to być iOS 11.1 lub 11.2).

Firma Apple dodała wsparcie dla emotikon z Unicode 9 w wersji systemu iOS 10.2, w której pojawiły się takie emotikonki jak selfie, dłoń, lis i wiele innych.

W czasach, kiedy komunikacja mobilna to głównie porozumiewanie się za pomocą ikon i krótkich komunikatów, rola Unicode Consortium w tworzeniu nowych uniwersalnych zestawów Emoji jest bardzo istotna.

Zobacz także: 72 nowe emotikony w Unicode 9.0

źródło: Blog Emojipedia – Giraffe, Pretzel, Vampire Emojis for 2017