Co nowego w iOS 10.2 Beta 1?

Apple wydało 1. betę systemu iOS 10.2, w którym znalazły się nowe ikony Emoji Unicode 9, nowe ustawienia aparatu, widżet wideo, tapety i więcej.

iOS 10.2 Beta 1 - lista nowych funkcji

Firma Apple udostępniła dla programistów pierwszą wersje beta mobilnego systemu operacyjnego iOS 10.2, która będzie druga ważną aktualizacją systemu po wydanym w zeszłym tygodniu finalnym systemie iOS 10.1.

Wersja oznaczona numerem iOS 10.2 dodaje kilka nowych emotikonów (Emoji), które po raz pierwszy zostały wprowadzone w Unicode 9.0. Oprócz tego pojawił się nowy widget wideo i poręczne ustawienia dla aplikacji Aparat, do których mamy dostęp podczas wykonywania zdjęć.

Poniżej możesz zapoznać się ze wszystkimi najważniejszymi zmianami – dodatkowo możesz obejrzeć poniższe filmy na których przedstawiono wszystkie nowe funkcje.

Sprawdź również: Uaktualnienie iOS 10.1.1 dla iPhone’a i iPada

Everything New in the iOS 10.2 Beta:

iOS 10.2 Beta 1, 15+ New Features Review:

Nowości w iOS 10.2 (nowe funkcje i usprawnienia)

Nowe Emoji (Emotikony) Unicode 9
Niektóre z nowych emotikonów obejmują obrazki przedstawiające: twarz klauna, śliniącą się twarz, selfie (autoportrety), twarz lisa, rekin, motyl, awokado, naleśniki, rogaliki i więcej. Nowy zestaw zawiera ponad sto nowych emotikonów, w tym kilka zawodów dla obu płci, miedzy innymi: strażaka, mechanika, prawnika, lekarza, naukowca i wiele innych. Niektóre z ikon Emoji zostało lekko przeprojektowane. Poniżej możesz zobaczyć część z nich:

Nowe Emoji iOS 10.2

I nowe Emoji przedstawiające zawody:

Nowe Emoji w iOS 10.2 przedstawiające zawody

 

Tapety
Dodano nowe tapety, które wykorzystują te same grafiki, które zostały pokazane podczas prezentacji iPhone’a 7 na materiałach marketingowych. Już teraz możesz je pobrać z naszej strony.

Tapety na iPhone'a iOS 10.2

Efekty ekranu
W najnowszej becie dodano także nowy efekt ekranowy Celebrate (z ang. Świętowanie) , który dostępny jest po dodaniu efektu do wiadomości.

Efekt ekranu „Celebrate” iOS 10.2

Ustawienia aparatu
Nowa opcja zapisywania ostatnio wybranych ustawień aparatu pozwoli zachować ostatnio używany tryb, filtr lub ustawienia Live Photo. Opcja Zachowaj ustawienia jest dostępna w aplikacji Ustawienia w sekcji Zdjęcia i nagrania.

Zachowanie ustawień a aplikacji Aparat iOS 10.2

Widget Wideo
Pod iOS-em 10.2 pojawił się nowy widżet dla aplikacji Wideo, który dostępny jest na panelu widgetów. Na ekranie głównym wystarczy przesunąć palcem w prawo. Widget wideo wyświetla filmy i programy telewizyjne z aplikacji Wideo i pozwala na automatyczne uruchamianie nagrań z ekranu widgetów.

Widget wideo iOS 10.2

Komunikat alarmowy SOS
Jest to nowa funkcja, która automatycznie powiadamia kontakty alarmowe podczas korzystania z funkcji Alarmy SOS na iPhone’ie lub Apple Watchu. Powiadomienie pojawia się po otwarciu aplikacji Zdrowie pod systemem iOS 10.2.

Apple Music
W aplikacji Apple Music pojawiła się opcja sortowania listy odtwarzania ze względu na rodzaj muzyki, tytuł i ostatnio dodane. Są też nowe opcje sortowania utworów i albumów według tytułu lub wykonawcy.

System iOS 10.2 jest obecnie dostępny tylko dla zarejestrowanych programistów, ale Apple prawdopodobnie udostępni niebawem tę wersję także dla wszystkich, którzy zarejestrowani są w programie publicznych testów beta firmy Apple.

źródło: grafiki pochodzą z MacRumors – What’s New in iOS 10.2 Beta 1: Unicode 9 Emoji, Preserve Settings for Camera, Videos Widget, Wallpapers and More