iBooks StoryTime debiutuje na Apple TV

Na urządzeniach Apple TV pojawiła się nowa aplikacja firmy Apple o nazwie „iBooks StoryTime” – z książkami dla dzieci czytanymi na głos.

iBooks StoryTime na Apple TV

Firma Apple po cichu udostępniła nową aplikację iBooks StoryTime na urządzenia Apple TV z systemem operacyjnym tvOS, która została zaprojektowana tak, aby umożliwić dzieciom słuchanie czytanych przez lektorów książek oraz oglądanie interaktywnych obrazów na ekranie telewizora.

iBooks Storytime oferuje szeroki wybór książek dla dzieci ze sklepu iBooks, które są wydane w formie audiobooka. Interaktywne książki na Apple TV wzbogacone są o różne głosy postaci, żywe efekty dźwiękowe i narrację pochodząca z oryginalnej książki.

Książki można oczywiście kupić bezpośrednio z Apple TV i kontrolować narrację za pomocą pilota albo włączyć automatyczne odtwarzanie.

iBooks StoryTime na Apple TV

Niestety aplikacja nie jest dostępna w Polsce, ale po przełączeniu się na konto amerykańskie powinniśmy móc zobaczyć popularne tytuły oparte na filmach Pixara i wiele innych – przyznam, że nie znam się na obecnych trendach książek dla dzieci…

Tytuły pojawiające się na Apple TV dostępne są także na iPhone’ie i iPdzie i odwrotnie – wczesniej zakupione tytuły na innym urządzeniu pojawią się także w aplikacji na Apple TV.

iBooks StoryTime na Apple TV

Aplikacja telewizyjna z książkami jest dostępna do pobrania za darmo na Apple TV w wybranych lokalizacjach geograficznych. Link do opisu i sklepu iTunes znajdziesz tutaj.

źródło: 9TO5Mac, iDownloadBlog (grafiki)