Okulary Spectacles kupisz w Snapbotach

Snapchat będzie sprzedawał okulary Spectacles w dziwacznych automatach Snapbots, które pojawią się niespodziewanie w różnych lokalizacjach.

Snpabots do sprzedaży okularów Spectacles

Wkrótce pojawią się maszyny o nazwie Snapbot, w których będzie można kupić zapowiadane już wcześniej inteligentne okulary Snapchata – Spectacles.

Snapchat zapowiedział dzisiaj intrygujący sposób dystrybucji swoich okularów Spectacles. Firma ogłosiła, jak będzie można je kupić –  i nie będzie to internet!  Okulary będą dostępne tylko do zamówienia przez specjalne automaty zwane Snapbots – przypominające vending machine. Jak się okazuje pierwszy automat wylądował w Los Angeles w Kalifornii, w pobliżu siedziby głównej Snapchata.

To wszystko, co wiemy do tej pory. Oczywiście oprócz tego, że można je kupić za 129 dolarów (ok. 520 zł) w jednym ze Snapbotów, ale na razie niewiadomo gdzie się pojawią i na jak długo? Snapchat wyraźnie powiedział, że Snapboty nie zagrzeją miejsca na długo w jednej lokalizacji. Więc jeśli jesteś akurat w Los Angeles to niepowtarzalna okazja, aby zamówić własne okulary Snapchata :)

Nie pojawiła się też żadna konkretna lista przyszłych lokalizacji Snapbotów. Trzeba przyznać, że jest to ciekawy sposób na sprzedaż produktu – który jak widać  będzie deficytowym towarem!

Snapchat postawił na niestandardowy sposób promocji i dystrybucji i wygląda na to, że zapowiada się sporo zabawy. W przyszłości pojawią się planowane lokalizacje umiejscowienia Snapbota i będzie to można sprawdzić na stronie Find a Bot – Spectacles. Teraz na stronie widzimy „śpiącego smartfona”, a zamiast licznika pojawiają się znaki zapytania ??:??:??.

Jak i gdzie kupić okulary Spectacles w Snapbocie?

Zakup jest prosty! Po znalezieniu bota, należy nacisnąć jeden z okrągłych przycisków odpowiadający kolorowi okularów.  ? Gdy zdecydujesz jaki kolor wybierasz, włóż kartę depetową lub kredytową do maszyny i zrealizuj transakcję.

Snapbot

Cały proces zakupu w Snapbocie trwa około 10 sekund. Gdy zauważysz, że bot otwiera usta – wyjmij swoje Spctacles i gotowe! Należy zabrać ze sobą także potwierdzenie zakupu!

Wskazówka?: Na stronie Find Bot bedzie można znaleźć przyszłe lokalizacje maszyn. Znak ❌ oznacza lokalizację bota!

Liczba okularów jest ograniczona i już zaczęły pojawiać się aukcje, na których ten deficytowy produkt wystawiany jest za 900 dolarów (ok. 3600 zł). Coś czuję, ze sporo osób zrobi niezły biznes!

Niektórzy szczęśliwcy już chwalą się na Twitterze swoim zakupem. Okulary są pakowane w przezroczyste tuby – możesz zobaczyć poniżej.

źródło: Snapchat Support