„Perchang” do pobrania za free w App Storze

Gra logiczna „Perchang” trafiła dzisiaj do sekcji Free App of The Week w sklepie App Store – oznacza to, że przez tydzień można pobrać ją za darmo.

Perchang - gra tygodnia w sklepie App Store

Gra mobilna „Perchang” bardzo szybko zdobyła szczyty popularności w rankingach gier mobilnych sklepu App Store, ale to nie jedyny powód, aby zainteresować się tym niezależnym tytułem na iOS-a i Androida.

Jednym z unikalnych zjawisk ekosystemu sklepu App Store jest nagły i niewytłumaczalny wzrost popularności niektórych aplikacji mobilnych. Gra „Perchang” znajduje się obecnie na 3. miejscu płatnych aplikacji zarówno w Wielkiej Brytanii jak i w  Stanach Zjednoczonych, a zanotowała już w swojej historii pierwsze miejsce.  Gra zwróciła swoją uwagę nawet takich weteranów mobilnych aplikacji App Store’a, którzy rzadko wykorzystują swoje urzadzenia do grania!

Zespół twórców gry składa się częściowo z byłych członków studia Rodeo Games, które przestało robić komercyjne produkcje, ze względu na niską opłacalność ich ostatniego tytułu Warhammer 40K – Deathwatch.

Na czym polega rozgrywka w Perchang?

Perchang to doskonała gra, która warto zainstalować w nadchodzącym tygodniu, ponieważ dostępna jest za darmo na iOS-a w ramach sekcji Free App of The Week. Mechanika gry jest bardzo prosta i wciągająca. Zadanie, na pozór banalne, polega na skierowaniu „metalowych” kulek łożyskowych do otworu. Trzeba jednak stworzyć odpowiedni układ dostępnych przedmiotów i mechanizmów, które skierują kulkę w odpowiednie miejsce.

Wszyscy, którzy zagrywali się w The Incredible Machine doskonale zdają sobie sprawę z tego, na jak długo może wciągnąć tego typu gra! Z każdym poziomem jest coraz trudniej i pojawiają się rozmaite przedmioty, takie jak teleporty, czy obracające się koła i łopatki.

Screen z gry Perchang na iOS-a

W grze poznajemy sposób użycia poszczególnych urządzeń, które oparte są na podstawach fizyki, w efekcie stworzony przez nas układ stanowi układankę logiczną. W grze dostępnych jest aż 60 poziomów, a każdy z nich jest wyjątkowy i obecne są w nim inne elementy, które musimy wykorzystać do stworzenia mechanizmu.

Perchang (screen iOS)

Grafika robi wrażenie i każdy szczegół został perfekcyjnie dopracowany. Gra jest jedną z lepszych dostępnych obecnie gier logicznych w sklepie App Store i Google Play. Zobaczcie sami jak prezentuje się na zamieszczonych  w tym wpisie filmach i screenach.

Teraz gra dostępna jest także w wersji czarnej!

Oczywiście w sklepach z aplikacjami jest wiele innych gier o podobnych walorach jak Perchang i odeszły szybko w zapomnienie. Ten tytuł jest stosunkowo świeży, ponieważ swoją premierę miał 23 czerwca 2016 roku.

Wśród masy innych aplikacji i gier warto sięgnąć po tę logiczną układankę indie games. Teraz gra jest darmowa zarówno na iOS-a i urządzenia z systemem Android.

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play