W Uberze zaplanujesz przejazd z wyprzedzeniem

Pasażerowie Ubera w Warszawie i Poznaniu mogą skorzystać z funkcji „Zaplanuj przejazd” nawet z 30-dniowym wyprzedzeniem.

Zaplanuj przejazd z wyprzedzeniem - Uber (Warszawa)

Użytkownicy aplikacji mobilnej Uber w Warszawie i w Poznaniu mogą od teraz skorzystać z funkcji „Zaplanuj Przejazd”, dzięki której będą mogli zamówić przejazd nawet z miesięcznym wyprzedzeniem.

Uber zapewnia, że planowanie nadchodzących przejazdów w aplikacji mobilnej pozwoli na zamówienie kierowcy na dokładną godzinę i dzień pod warunkiem, że będzie to nie poźniej niż 30 dni od momentu składania zamówienia. Taka opcja może okazać się niezwykle przydatna dla osób, które mają napięty grafik i chcą wcześniej zaplanować sprawne przemieszczanie się po mieście.

Niezależnie, czy musisz zdążyć na samolot, dzień później masz ważne spotkanie , czy za tydzień koncert ulubionego zespołu – możesz mieć pewność, że samochód będzie na Ciebie czekał dokładnie wtedy, gdy go potrzebujesz.

Jak działa „Zaplanuj przejazd” w aplikacji Uber?

Wystarczy zarezerwować przejazd z wyprzedzeniem, korzystając z funkcji „Zaplanuj przejazd”, która u nas obecnie działa tylko na terenie Warszawy i Poznania.

Oto, jak zaplanować przejazd Uberem z wyprzedzeniem:

  • otwórz aplikację Uber,
  • wybierz opcję Zaplanuj przejazd (przejazd zaplanujesz z maksymalnie 30-dniowym wyprzedzeniem, ale nie później niż na 15 minut przed podróżą),
  • ustaw informacje o odbiorze przez kierowcę: wpisz adres, datę i godzinę odbioru oraz cel podróży, aplikacja od razu wyliczy szacunkowy koszt usługi,
  • potwierdź szczegóły zaplanowanego przejazdu (szczegóły możesz edytować lub anulować w każdym momencie, bez opłaty za anulowanie, nawet jeśli kierowca jest już w drodze),
  • w dniu przejazdu otrzymasz przypomnienie o nadchodzącej podróży oraz o tym, że kierowca jest już w drodze (jeżeli w dniu realizowanego kursu pojawi się wyższy mnożnik, zostaniesz o tym poinformowany).
Jak zaplanować przejazd Uberem? (animacja)
Jak zaplanować przejazd Uberem?

Zaplanowane przejazdy są wyceniane tak samo jak normalne kursy uberPOP. Tak jak przy zwykłych przejazdach – gdy liczba zamawiających przejazd w tym samym czasie i miejscu gwałtownie rośnie – może pojawić się mnożnik cenowy.

Czy zaplanowany przejazd może być niezrealizowany? Uber w pytaniach i odpowiedziach informuje, że teoretycznie tak, ale aplikacja poinformuje Cię o braku wolnych aut: Uber aktywnie monitoruje dostępność aut, aby samochód przyjechał na czas zaplanowanej podróży. Jeżeli jednak w określonym czasie nie będzie w okolicy dostępnych samochodów, zostaniesz o tym natychmiast powiadomiony.

Zobacz także czy warto podróżować Uberem?

20 zł na pierwszy przejazd dla nowych użytkowników:

Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z Ubera, skorzystaj z mojego kodu na 20 zł na pierwszy przejazd.
Podczas rejestracji wpisz kod: 2vouk lub skorzystaj z tego linka do rejestracji konta: uber.com/invite/2vouk

źródło: Uber Newsroom – Zaplanuj swój przejazd Uberem!