Uber – mogę tak jeździć!

Wreszcie udało mi się przetestować aplikację Uber – jestem miło zaskoczony szybkością, jakością i ceną przejazdu!

Uber

Nie często korzystam z przejazdu taksówkami, ale kiedy muszę zamówić taksówkę to nie pamiętam numeru do najlepszej korporacji i wtedy rozpoczyna się szperanie w Google’u. Kiedy już znajdę numer telefonu do przewoźnika okazuje się, że mam tylko kartę, a gotówki brak, więc najlepiej żebym mógł zapłacić za taksówkę kartą… no a z tym różnie bywa.

Ostatnio na szybko zainstalowałem aplikację mobilną Uber i przetestowałem tę usługę na własnej skórze.

Uber – czy warto?

Sama rejestracja może odbyć się przez aplikację mobilną albo stronę internetową. Facebook Connect znacznie przyśpiesza samo zarejestrowanie użytkownika. Potem tylko dodanie karty przez OCR-owy skaner w aplikacji lub przepisanie numeru karty oraz weryfikacja numeru telefonu. Voila! Trwało to nie całe 3 minuty.

Wiele osób ma obawy przed dodawaniem karty do aplikacji, czy w ogóle jeszcze z płatnościami przez internet i mobile’a, dlatego proponuję poświęcić takim celom jedną ze swoich kart. Banki wydają teraz kilka kart płatniczych do rachunku bez opłat, więc śmiało na jednej możecie ustawić rozsądne limity kwotowe i ilościowe, aby choć troche zabezpieczyć się przed niechcianym użyciem.

Warszawa, sobota 29 listopada, godzina 4.30 rano, jestem na Lotnisku Chopina i chcę dotrzeć na Powiśle. Jest to kawałek drogi, autobusy nie jeżdżą zbyt często o tej porze, a bezpośrednie pociągi SKM jeszcze śpią. Uruchamiam aplikację Uber, i o proszę, na mapce widzę wokół lotniska piętrzące się samochody Ubera – myślę sobie, nie ma co -zamawiam, bo zimno :) Wcześniej jednak sprawdziłem wycenę przejazdu w aplikacji i zdziwiłem się jeszcze bardziej, bo wyskoczyło tylko 25 zł! Za 11 km w Warszawie, w sobotę nad samym ranem? Chyba żaden warszawski taksiarz nie dałby rady?

Taksówka zamówiona. Za nie całą minutę dzwoni pan Robert, ładnie się przedstawia i pyta mnie gdzie dokładnie jestem. W aplikacji widzę jak przemieszcza się zamówiona przeze mnie taksówka, widzę zdjęcie pana Roberta oraz markę samochodu. Po chwili nieobrandowany prywatny samochód, zgodny z opisem w aplikacji, zjawia się na miejscu. Zmęczony, nie muszę już mówić gdzie jedziemy i za ile – wszystko jest w aplikacji – nawet nasza trasa w czasie rzeczywistym, pan Robert jak rasowy taksówkarz opowiada mi co się działo w Warszawie pod moją nieobecność, no i jaka była pogoda :-)

Uber - rachunek za przejazd
Uber – rachunek za przejazd

Za przejazd aplikacja pobrała mniej niż wyestymowała – niecałe 25 zł. Rachunek otrzymujecie automatycznie na e-maila, a po zalogowaniu się do profilu można wygenerować fakturę, jeśli potrzebujecie do rozliczenia np. delegacji.

Przy okazji pozdrawiam pana Roberta! Jechało się przyjemnie a na miejscu docelowym byłem w około 17 min.

Opłaty i promocje w Uber

W Warszawie od 19 sierpnia 2014 roku dostępna jest najtańsza usługa UberPOP, polegająca na tym, że kierowcy mogą wozić pasażerów i zarabiać, korzystając z własnych samochodów. Nie muszą posiadać smartfona, bo Uber go zapewni! A godziny pracy sami sobie wyznaczają w aplikacji i tyle!

Ile kosztuje przejazd z Uberem w Warszawie?

opłata podstawowa 5 zł + 0,25 zł za minutę  + 1,40 zł za kilometr

Opłata minimalna to 5 zł, a w przypadku rezygnacji z zamówionego samochodu, z naszej karty ściągane jest 10 zł.

Uber wciąż kusi różnorodnymi promocjami. Możecie skorzystać z promocji lojalnościowej Podaruj 20 zł i Otrzymaj 20 zł.  W ten sposób możesz jeździć Uberem po Warszawie za darmo, polecając go swoim znajomym.

Darmowy przejazd Uberem do 25 zł po Warszawie!

Jest to banalnie proste: możecie kliknąć na poniższy link, lub wpisać kod promocyjny 2vouk w aplikacji, a Wasz kurs będzie darmowy (do 25 zł), jeśli wykonacie ten przejazd, ja również otrzymam 25 zł na przejazd. Później otrzymacie swój własny kod, który możecie udostępnić swoim znajomym, którzy po wykorzystaniu go nabiją Wasze konto na darmowe przejazdy.

Skorzystaj z mojego kodu promocyjnego podczas rejestracji i odbierz zniżkę w wysokości do 25 zł na swój pierwszy przejazd: uber.com/invite/2vouk

A jeśli już wcześniej zarejestrowałeś się i korzystałeś z aplikacji, kliknij w ikonkę profilu w lewym górnym rogu ekranu aplikacji i:

  • Wybierz: Zniżki
  • Wpisz kod promocyjny: 2vouk

Możesz dodać zniżkę na stronie uber.com:

  • Zaloguj się na: uber.com
  • Kliknij w zakładkę Płatności
  • W odpowiednim polu wpisz kod zniżkowy i zatwierdź go

 

Uber - cena za przejazd w Warszawie
Uber – cena za przejazd w Warszawie

 O aplikacji mobilnej Uber

Aplikacja mobilna Uber do szybkiego zamawiania taksówek przez smartfona jest niezwykle prosta i intuicyjna. Za jej pomocą można dokonać rejestracji, dodać sposób płatności i śledzić lokalizację zamówionego auta.

Zamawiając taksówkę aplikacja może dokonać tzw. „preautoryzacji” – od czasu do czasu, system używa tej metody do sprawdzenia czy karta płatnicza podłączona do konta Uber jest aktywna. Gdy tylko preautoryzacja powiedzie się, system automatycznie anuluje transakcję i pobrana kwota wraca na konto użytkownika. Preautoryzacja nie stanowi transakcji naliczanej w ramach naszego wyciągu bankowego. Proces ten zapewnia bezpieczeństwo transakcji i chroni przed bezprawnym korzystaniem z karty. W razie wątpliwości, rodzaj transakcji może potwierdzić również bank.

Aplikacja dostępna jest za darmo na smartfony z iOS-em i Androidem. Pobierzecie ją ze sklepu Google Play lub App Store, klikając na poniższe przyciski.

Pobierz w App Store Pobierz z Google Play

źródło: Uber i własny kurs