Odkodowany Canal+ na premierę serialu „Belfer”

Z okazji premiery serialu „Belfer”, w sobotę i niedzielę Canal+ Polska będzie można oglądać w odkodowanym weekendowym oknie programowym.

Odkodowane pasmo Canal+ (1-2 października 2016) - premiera serialu „Belfer”

Z okazji premiery serialu kryminalnego „Belfer” Canal+ będzie odkodowany w sobotę (1 października 2016 r.) od godziny 15.00 do 24.00 oraz w niedzielę (2 października 2016 r.) od godziny 15.30 do 23.15.

Serial „Belfer” okrzyknięty został już mianem najbardziej oczekiwanym polskim serialem roku. Premiera 1. i 2. odcinka odbędzie się w niedzielę o godz. 21.30 i będą go mogli obejrzeć wszyscy odbierający sygnał Canal+, także osoby, które nie mają wykupionego abonamentu na odbieranie kanału w sieciach kablowych.

Warto poszukać odkodowanego Canal+ i obejrzeć pierwsze dwa odcinki „Belfra”, który nazwany został polskim „Miasteczkiem Twin Peaks”.

O czym jest serial „Belfer”?

Śmierć młodej dziewczyny wstrząsa lokalną społecznością. W tym samym czasie w Dobrowicach zjawia się Paweł Zawadzki. Kim jest? Dlaczego nauczyciel z renomowanej warszawskiej szkoły podejmuje pracę na prowincji? Paweł rozpoczyna własne śledztwo. W obliczu zbrodni nie ma miejsca na półprawdy. Jednak, chociaż wszyscy się tu znają i wiedzą o sobie wszystko, Pawłowi nikt nic nie powie. Belfer zostaje sam.

W tytułową rolę „Belfra” – Pawła Zawadzkiego – wciela się Maciej Stuhr. Partnerują mu m.in. Magdalena Cielecka, Piotr Głowacki, Krzysztof Pieczyński, Paweł Królikowski, Łukasz Simlat, Sebastian Fabijański, Grzegorz Damięcki, Katarzyna Dąbrowska. Zobaczymy ich w rolach mieszkańców miasteczka Dobrowice – miejsca akcji serialu.

Reżyserem serialu jest Łukasz Palkowski, laureat Złotych Lwów na 39. Festiwalu Filmowym w Gdyni za film „Bogowie”. Oryginalny scenariusz napisali Jakub Żulczyk (autor takich powieści, jak: „Zrób mi jakąś krzywdę”, „Instytut” czy „Ślepnąc od świateł”) oraz Monika Powalisz, dramatopisarka i reżyserka teatralna. Autorem zdjęć jest Marian Prokop znany m.in. z realizacji filmów „Miasto 44” i „Wojna polsko-ruska”. Producentem wykonawczym serialu jest TVN.

To, co wyróżnia „Belfra” na tle innych polskich seriali kryminalnych, to oryginalny scenariusz oraz znaczące role aktorów młodszego pokolenia:

 • Józef Pawłowski – absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie (2013), znany m.in. z ról w filmach „Miasto 44” (2014) czy „Jack Strong” (2014).
 • Paulina Szostak absolwentka Akademii Teatralnej w Warszawie (2015), laureatka Nagrody im. JanaMachulskiego „Bądź orłem, nie zniżaj lotów” za rolę Lizy w spektaklu „Szkice z Dostojewskiego” na 32. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.
 • Patryk Pniewski student PWST we Wrocławiu, znany m.in. z seriali „Przyjaciółki” i „Komisarz Alex”.
 • Mateusz Więcławek student Wydziału Aktorskiego PWSFTViT w Łodzi. Ostatnio zagrał w filmie Arkadiusza Jakubika „Prosta historia o morderstwie” (2016).
 • Malwina Buss znana m.in. z ról w serialu „Barwy szczęścia” czy w filmie „Róża” (2011). Ostatnio zagrała w „Brilliance” Milesa Rostona.
 • Aleksandra Grabowska, która wystąpiła w serialu „Julia”.

Zobacz zwiastun serialu:

Informacje na temat produkcji

 • aktorzy do ostatniego odcinka nie wiedzieli, kto popełnił morderstwo,
 • serial prawie w całości nakręcony jest ze steadicamu,
 • zdjęcia trwały blisko 100 dni i kręcone były równolegle przez dwie ekipy, m.in. w Chełmnie, Chełmży, Kwidzynie i Warszawie,
 • łącznie odegrano ok. 170 ról aktorskich głównych, drugoplanowych i epizodycznych,
 • w serialu wystąpiło ok. 1 200 statystów,
 • ekipa liczyła do 130 osób w zależności od dnia zdjęciowego,
 • serial składa się z 10 odcinków, z których każdy trwa ok. 55 minut,
 • CANAL+ rozpoczął już prace nad drugim sezonem serialu „Belfer”. Scenariusz piszą Monika Powalisz, Jakub Żulczyk i Bartek Ignaciuk, pod kierunkiem Wojciecha Bockenheima
 • zdjęcia, teasery i zapowiedzi serialu dostępne na: www.belfer.canalplus.pl

źródło: Canal+ Polska