Wiedźmin na znaczku pocztowym – znak czasu

To znak czasu, bohater książki i gry komputerowej „Wiedźmin” – Geralt z Rivii – pojawił sie na znaczku pocztowym Poczty Polskiej.

Znaczek pocztowy z Wiedźminem (źródło: Poczta Polska)

Słynny pogromca potworów i główny bohater najsłynniejszej polskiej gry i serii książek trafił w piątek 16 września 2016 roku na znaczek pocztowy. Chodzi oczywiście o Wiedźmina Geralta z Rivii, postaci stworzonej przez Andrzeja Sapkowskiego. To pierwszy polski znaczek poświęcony grze komputerowej.

Projekt znaczka i koperty FDC przygotowało CD Projekt, producent serii gier „Wiedźmin”, prawdziwego światowego hitu. Poczta Polska podkreśla, że wydanie znaczka z Geraltem z Rivii to nie tylko forma promocji współczesnej kultury, ale też wspieranie polskiego biznesu. „Wiedźmin 3” to nasz najlepszy produkt eksportowy.

Znaczek z Wiedźminem to jednak przede wszystkim ukłon w stronę fanów polskiej gry i serii książek Andrzeja Sapkowskiego. Walor filatelistyczny z Geraltem dołączy do takich klasyków jak Mario czy Pac Man, które mają już swoje znaczki wydane przez poczty zagraniczne.

Znaczek wydrukowano techniką rotograwiurową, na papierze fluorescencyjnym w formacie 31,25 x 39,5 mm. Dostępny będzie w tzw. bloczku, czyli wpisany w większą całość obrazka: format bloku: 70 x 90 mm. Nakład: 180 000 szt.

Znaczek Wiedźmin - w bloku (Poczta Polska)
Znaczek Wiedźmin – w bloku (Poczta Polska)

Znaczek z Geraltem można nabyć za 6 zł w wyznaczonych placówkach Poczty Polskiej i sklepie internetowym.

A oto list rzecznika Poczty Polskiej, utrzymany w wiedźminowym stylu:

List rzecznika Poczty Polskiej w wiedźminowym stylu.
List rzecznika Poczty Polskiej w wiedźminowym stylu.

źródło: komunikat prasowy Poczty Polskiej