Jak wygląda udział posiadaczy inteligentnych urządzeń?

Sprawdź najnowsze dane na temat udziału posiadaczy inteligentnych urządzeń (takich jak smartfon, komputer, tablet, smartwatch, itp.) na świecie.

Raport GWI Device przedstawia najnowsze trendy użytkowania i posiadaczy wszystkich głównych kategorii inteligentnych urządzeń – w tym smartfonów, tabletów, inteligentnych zegarków (smartwatchy) i smart TV, konsol do gier wideo i urządzeń do streamingu. Zobacz, jak obecnie przedstawia się udział poszczególnych urządzeń, jeśli chodzi o procent posiadaczy oraz które urządzenia są najważniejsze dla poszczególnych grup wiekowych w różnych częściach świata.

% udział posiadaczy urządzeń na świecie (2Q 2016)

 • Smartfon jest obecnie najczęściej posiadanym urządzeniem wśród populacji online – aż 91% internautów posiada smartfona.
 • Drugim najczęściej posiadanym urządzeniem jest komputer lub laptop.
 • Udział tabletów posiada obecnie trend spadkowy i wszystko wskazuje na to, że będzie postępował.
 • Urządzenia typu wearables stanowią cały czas niszę – tylko 1 na 10 internautów posiada smartwatcha lub inne inteligentne urządzenie naręczne.
 • 38% dorosłych internautów na świecie posiada urządzenie do streamingu wideo (takie jak Apple TV, Chromecast czy Amazon Fire) lub smart TV. Urządzenia do streamingu cieszą się dużą popularnością w Stanach Zjednoczonych, gdzie ich posiadaniem może pochwalić się co 4 internauta.

Udział posiadaczy inteligentnych urządzeń na świecie (2Q 2016)

 1. smartfon (91%)
 2. komputer (PC)/laptop (~87%)
 3. tablet (45%)
 4. smart TV (33%)
 5. konsole do gier wideo (25%)
 6. telefony komórkowe (nie smartfony) (17%)
 7. urządzenia do streamingu (11%)
 8. smartwatche (10%)
 9. inteligentne opaski (10%)
 10. żadne z powyższych (2,5%)

Trendy korzystania z inteligentnych urządzeń

 • Dla większości internautów na świecie najważniejszym urządzeniem jest obecnie smartfon. Co więcej, ponad 30% czasu online każdego dnia spędzamy korzystając ze smartfona (średnio ponad 2 godziny, a w grupie wiekowej 16-24 lata ok. 3 godzin).
 • Jednakże wciąć najwięcej czasu na surfowanie w sieci spędzamy korzystając z komputera (PC) lub laptopa- nie możemy zatem powiedzieć, że globalnie wkroczyliśmy już w erę „post-PC”.
 • Tylko 2%internautów wskazało tablet jako najważniejsze urządzenie do korzystania z internetu – użytkownicy tabletów wolą korzystać wciąż ze smartfonów.
 • Ponad połowa użytkowników tabletów współdzieli swoje urządzenie, podczas gdy 1 na 4 internautów współdzieli swojego smartfona lub telefon komórkowy.

Ważność inteligentnych urządzeń dla użytkowników (wg wieku i regiony, 2Q 2016)

źródło: GWI Device Q3⋅2016