Blades of Brim to jeden z lepszych runnerów

Gra mobilna „Blades of Brim” to jeden z lepszych trójwymiarowych runnerów na smartfony systemem Android i iOS.

Blades of Brim - gra mobilna (The Gloom Swamps)

Jednym z popularniejszych rodzajów gier mobilnych na smartfony są tzw. gry typu endless run (w wolnym tłumaczeniu niekończący się bieg), a ich trójwymiarowe produkcje przeżywają prawdziwy złoty okres. Jednym z ciekawszych tytułów tego roku jest gra „Blades of Brim” wydana przez duńskie studio SYBO Games. Twórcy wydali równie udany tytuł „Subway Surfers”, który jest także endless runnerem.

Miłośnicy takich gier jak Temple Run czy Stempede Run mogą spokojnie przesiąść się na nowy tytuł :)

Zobacz także: Najlepsze arcywciągające gry na iOS-a i Androida

O czym jest gra Blades of Brim?

W grze wcielamy się w wojownika, który broni swoje królestwo przed jednookimi fioletowymi stworami, które stają nam na drodze. Wraz z postępem gry i zdobyciem kolejnych poziomów, możemy zmienić naszego bohatera i wyposażyć w rozmaite bronie i zbroje, które mają magiczne właściwości. Oprócz tego gra obfituje w rozmaite magiczne przedmioty i zwierzęta (wilki, smoki i rumaki), które pomagają w nieustającym biegu po kolorowej krainie. Przez cały bieg musimy zbierać monety, które można wymieniać w sklepie.

Blades of Brim jest utrzymany w bajkowej konwencji fantasy, która w odróżnieniu od tego typu gier posiada wiele wymiarów i urozmaiceń. Oprócz pokonywania przeszkód, zabijania cyklopów, czarnoksiężników i destruktorów, gracze mają mnóstwo zadań do zaliczenia, w tym wykonywanie określonych ewolucji. Wizyta w Portalu pozwala na zdobycie dodatkowych przedmiotów i bonusów oraz przenosi do równoległego świata.

Screen z gry Blades of Brim (iOS) Screen z gry Blades of Brim (iPhone)

Gra jest bardzo precyzyjnie wykonana i twórcy dopilnowali, aby bajkowa atmosfera była utrzymana przez całą rozgrywkę. Bardzo kolorowa i różnorodna grafika 3D ucieszy oko niejednego miłośnika gatunku. W grze znajdziesz mnóstwo misji i przedmiotów do odblokowania, co nie pozwoli się nudzić na żadnym etapie gry.

Zobacz wideo z przykładową rozgrywką w Portalu:

Mechanika gry

Endless runnery wyróżniają się tym, że postać cały czas biegnie przed siebie, a im dalej jesteśmy, tym bieg jest szybszy! Sterowanie postacią ogranicza się do ruchów na boki oraz w dół i do góry. Dodatkowe tapnięcia aktywują zwierzęta, które można dosiadać i dodatkowe opcje (na przykład bonusy punktowe lub monety).

Potwory zabijane są przez podcięcie, naskoczenie lub najechanie z prawej lub lewej strony. Oczywiście wybrane bronie mają także dodatkowe właściwości – zamrażanie, zamienianie w aniołki i wiele innych. I choć niektóre z zadań, jak np. Pokonaj X wrogów nurfangami jest dla mnie niezrozumiałe, to i tak gra się całkiem przyjemnie. A może ktoś wie co to są nurfangi? W Portalu udało mi się pokonać 2 zbirów nurfangami, ale do tej pory nie wiem co to oznacza :)

Aktualizacja: Aby pokonać wroga nurfungami należy na niego naskoczyć przesuwając palcem w dół (jest to takie mocniejsze uderzenie z góry).

Blades of Brim wyróżnia między innymi to, że jest wielowymiarowa i oprócz typowego omijania przeszkód trzeba wykonywać określone zadania i ewolucje naszym bohaterem.

Gra jest bezpłatna z systemem mikropłatności w grze. Między rozgrywkami pojawiają się krótkie reklamy, które nie są uciążliwe i trwają maksymalnie 5 sekund. Blades of Brim możesz pobrać na urządzenia z systemem Android i iOS ze sklepu z aplikacjami:

Pobierz aplikację w sklepie App Store Pobierz aplikację w sklepie Google Play

Daj znać, czy spodobała Ci się gra!