Facebook uruchamia Lifestage dla nastolatków

Lifestage od Facebooka, to przeznaczona dla nastolatków mobilna aplikacja społecznościowa, skupiająca się wokół profili wideo.

Lifestage Facebook social media mobile app

Jeśli jesteś uczniem lub studentem poniżej 22 roku życia i chętnie nawiążesz kontakt z innymi osobami to Lifestage może być odpowiedzią na potrzebę serwisu społecznościowego z postami w formie wideo! Lifestage został stworzony przez 19-letniego Michaela Saymana, aby pomóc dostosować Facebooka do potrzeb komunikacyjnych współczesnych nastolatków.

O ile Facebook był czymś cool 10 lat temu, to obecnie takie aplikacje jak Snapchat, czy Instagram są miejscem w internecie, gdzie komunikuje się młodzież. W aplikacji mobilnej Lifestage sygnowanej przez Facebooka można stworzyć swój profil wideo i dzielić się nagranymi przez siebie filmami ze znajomymi – Ci co pamiętają MySpace, z pewnością przywodzą teraz na myśl ten serwis.

Po zarejestrowaniu się i wybraniu szkoły, Lifestage wyświetli inne profile wideo z Twojego liceum lub szkoły znajdującej się w pobliżu. Pod warunkiem jednak, że przynajmniej 20 osób z danej szkoły już używa tej aplikacji. W aplikacji można nagrać film i nałożyć na niego rozmaite filtry, a następnie opublikować na swoim profilu. Materiał wideo ma być nową formą „pisania” postów, do których przywykło młode pokolenie. Nawet informacje o sobie, użytkownicy będą nagrywać w formie filmików.

A tak wygląda ikona aplikacji:

Ikona aplikacji Lifestage

Lifestage, jak zapewniają twórcy usługi, nie będzie jednak kolejnym komunikatorem, ani ma nie być klonem aplikacji Snapchat.

Niektóre z kluczowych cech aplikacji Lifestage obejmują:

  • Nie chodzi tylko o to, aby budować swój profil wideo w oparciu o szczęśliwe zdarzenia – w serwisie możesz publikować zarówno rzeczy, które lubisz, jak i te, które Ci się nie podobają. happymoments-zbudować profil wideo.
  • Poprzez aplikację możesz publikować i wymieniać filmy na temat tego co robisz – kiedy chcesz i gdzie chcesz.

Screen aplikacji mobilnej Lifestage lifestage-facebook-screen-app-1

Aplikacja dostępna jest obecnie jedynie w USA i tylko na urządzenia z systemem iOS. Niestety nie wiemy, kiedy i czy w ogóle aplikacja będzie dostępna w Polsce.

Pobierz aplikację w sklepie App Store